x تبلیغات
وب پرداز

انواع کاربرد پلی اورتان در صنعت ساختمان سازی

 

انواع کاربرد پلی اورتان در صنعت ساختمان سازی

مواد پلی یورتان نوعی پلاستیک صنعتی است که امروزه در صنعت ساختمان سازی بسیار پرطرفدار است و هر کدام به دلیل کاربردهای خاص خود شناخته شده اند. کاربردهای این ماده در صنعت پزشکی همیشه جالب بوده و به همین دلیل در حجم قابل توجهی تولید می شوند. ویژگی های بسیاری در ساختار هر یک از این مواد وجود دارد که کاربرد آنها را در زمینه های مختلف صنعتی افزایش داده است.

خواص پلی اورتان

این ماده در واقع نوعی فوم قالبی است که با قابلیت تغییر شکل ساخته می شود. کیفیت بالای این مواد نیز از ویژگی های فنی آنهاست. هر یک از این مواد به اشکال مختلف ریخته می شوند و به روش های مختلفی ساخته می شوند. به این ترتیب استفاده از آن در تمامی شرایط صنعتی امکان پذیر خواهد بود.

انواع کاربرد پلی اورتان در صنعت

عملکرد این ماده در بخش های مختلف صنعتی در بازار بین المللی پذیرفته شده است این مواد به اشکال مختلف به فروش می رسند و هر فرم جداگانه خریداری می شود. در زیر می توانید برخی از کاربردهای صنعتی کلیدی را مشاهده کنید: تولید انواع پولیش با پلی اورتان تولید انواع پلی اورتان تولید چسب های پلی یورتان صنعتی رزین های پلی اورتان انواع الاستومرهای پلی اورتان فوم های سخت مواد ترموپلاستیک  

استفاده از مواد پلی یورتان در صنعت ساختمان

مواد اولیه پلی یورتان در صنعت ساختمان استفاده می شود و در این زمینه کاربردهای زیادی دارد. از جمله مصارف آن می توان به ساخت و تولید پنجره های عایق که مانع از نفوذ گرما و صدا به محیط می شود اشاره کرد. سیستم های پلی اورتان عملکرد دوگانه ای را برای ساخت پنجره های ساختمان ارائه می دهند. این ماده به طور کامل پنجره را آب بندی کرده و استحکام پنجره را افزایش می دهد. استفاده از این مواد برای پوشش استخرها نیز مورد توجه قرار گرفته است. انواع مختلفی از الاستومرهای پلی اورتان در این زمینه برای ایجاد غشاهای پیوسته و بهبود کیفیت و کارایی استخر استفاده می شود. استفاده از پلی یورتان ها در صنعت چسب نیز مورد توجه است. از مواد پلی اورتان برای ساخت چسب های مخصوص فلزات، پلاستیک ها و غیره استفاده می شود. در صنعت ساخت و ساز و طراحی معماری، انواع تیرهای چوبی، قاب های تزئینی، پانل های تزئینی، قالب گیری و ... با استفاده از مواد پلی یورتان ساخته می شود.

کاربرد مواد پلی یورتان در صنعت کشتی سازی

استفاده از این مواد در زمینه کشتی سازی نیز مورد توجه قرار گرفت. استفاده از این مواد برای ساخت انواع تجهیزات مورد استفاده در قایق ها بسیار رایج است. از جمله کانال پلی اورتان برای تکمیل قطعات نصب قایق ها می باشد. با استفاده از این ماده می توان عایق کامل ظرف را به راحتی انجام داد. این مواد صنعتی در صنعت کشتی سازی کاربرد دارند و پوشش هایی با کیفیت و بادوام ارائه می دهند. بنابراین، با کمک مواد پلی یورتان هیچ آسیبی به کیفیت و ساختار بدنه کشتی وارد نمی شود. از این ماده در ساخت فروشگاه های کشتی نیز استفاده می شود رفتار حرارتی مطلوب این سیستم ها یکی از مزایای استفاده از آنها در کشتی سازی است استفاده از این مواد در صنعت کشتی سازی به دلیل خاصیت انتقال حرارت کم آنها افزایش یافته است استفاده از آنها در ساخت قایق نیز برای عایق کاری قایق بسیار رایج شده است بنابراین، کیفیت انواع تجهیزات تضمین می شود

آشنایی با کانال پلی اورتان

ساخت و آماده سازی کانال های پلی یورتان در بین انواع مواد پلی یورتان بسیار حائز اهمیت است این کانال ها که در زمینه ساخت و ساز و عمران موثر هستند با ویژگی های خاصی ساخته می شوند مواد پلی یورتان به ساختار این کانال ها کیفیت می بخشد و کارایی آنها را در پروژه های صنعتی و تاسیساتی افزایش می دهد. با استفاده از این کانال ها خطر واکنش های مختلف وجود ندارد استفاده از این مسیرها به مناطق صنعتی محدود نمی شود و آسیبی به مردم و محیط زیست وارد نمی کند. تولید و ساخت این کانال ها در مدت زمان کوتاهی صورت می گیرد و به راحتی در مکان های مورد نظر نصب می شود. این مواد با انعطاف پذیری استثنایی تولید می شوند. لباس آنها همیشه بسیار پوشیدنی در نظر گرفته شده است. سوخت مقاومت بالا در برابر انواع روغن ها و غیره همواره مورد توجه صنعتگران این حوزه بوده است. قیمت این سازه ها با در نظر گرفتن عوامل مختلفی تعیین می شود. در تعیین قیمت تمام شده هر کدام، نوع، مدل و دسته بندی این محصولات در نظر گرفته می شود. استفاده از این سازه ها به جای کانال های گالوانیزه قدیمی نیز رواج یافته و جایگزین این ماده قدیمی در مناطق صنعتی شده است.

ماده اولیه پلی اورتان چیست؟

تا اینجا ما توضیح مختصری در مورد ماهیت مواد پلی اورتان و کاربردهای تجاری آنها داریم. اما فرآیند ساخت و تهیه این چیزها نیز دشوار است. و ما باید به این عادت کنیم. پلی اورتان یک ماده شیمیایی خاص است که از ترکیب پلیون و ایزوسیانات به دست می آید. پلی ال های مورد استفاده در تولید این مواد نوعی ماده چسبناک هستند که با استفاده از هیدروژن و اکسیژن تولید می شوند. در این فرآیند تولید از عوامل مختلفی استفاده می شود. از جمله می توان به عامل دمنده در پلی یورتان اشاره کرد که در ساخت مواد پلی یورتان سخت نقش فرعی دارد. در قسمت زیر از عوامل فعال استفاده شده است که می توان به آمین های نوع سوم اشاره کرد. در قسمت بعدی از تثبیت کننده های فوم برای کمک به تکمیل این فرآیند تولید استفاده می شود. در مرحله بعد جهت دیرگیرهای شعله در فرآیند تولید است و در این فرآیند از پلی الهال هالوژنه نیز استفاده می کنند. در این گزارش با کاربرد پلی یورتان در صنعت آشنا شده و برخی از ویژگی ها و مزایای استفاده از این ماده در صنایع امروزی را بررسی کرده ایم. استفاده از مواد پلی اورتان هر روز در حال افزایش است. این مواد فوم انعطاف پذیر کیفیت خود را هر روز در زمینه های مختلف ثابت می کنند. استفاده از این مواد در ساخت و ساز، کشتی سازی، خودروسازی، تاسیسات و غیره. اهمیت تولید آنها را در زمینه های مختلف افزایش داد. از جمله مهم ترین سازه های ساخته شده از این مواد می توان به انواع کانال پلی یورتان اشاره کرد که از نیازهای اساسی ساختمان های امروزی می باشد. در قسمت هایی از این مقاله به تاثیرگذاری این کانال ها نیز اشاره شده است.   

مشخص کردن و دریافت نفقه فرزندان

 

مشخص کردن و دریافت نفقه فرزندان

محاسبه نفقه برای تعیین حق و حقوق فرزندان بسیار مهم تلقی شده و توسط وکلای خبره و کاردان این عرصه تعیین می شود. این حق قانونی، برای همه کودکان قابل وصول است که برای تامین نیاز به پوشاک، خوراک و مسکن کودک مطالبه می شود. در این زمینه شرایط و عوامل متعددی مورد توجه قرار می گیرند، از جمله آن ها می توان به میزان استطاعت مالی والدین، توان کار کردن فرزند، سن فرزند و… اشاره کرد. پرداخت نفقه فرزند مشترک بر عهده پدر است و در صورت فوت او این حق قانونی از جانب جد پدری و جد مادری تامین خواهد شد. در این گزارش نکات مهمی در رابطه با این حق قانونی ارائه می دهیم.

نفقه چیست؟

وکیل نفقه فرزند مفهوم این حق قانونی را نیز برای افراد مشخص می کند؛ برای احقاق این حق قانونی، آشنایی با مفهوم آن بسیار مهم تلقی می شود. پس از تولد هر فرزند، پدر و مادر او وظیفه دارند اسباب راحتی او را فراهم کنند؛ چرا که کودک در ابتدای تولد، خود توانایی تامین نیازها را ندارد و در این زمینه کاملا وابسته به دیگران است. به همین خاطر در رابطه با تامین نفقه، مواردی در قانون مدنی اشاره شده که به مساله تامین نیازهای فرزندان می پردازد. نفقه و مصادیق مرتبط با آن، مهمترین حق قانونی هر کودک است که بر عهده پدر و مادر او می باشد. مفهوم نفقه در قانون مدنی به صورت مجزا تعریف نشده و حتی وکیل در شیراز برای دریافت نفقه نیز قادر به تجزیه این حق برای فرزندان نخواهد بود؛ اما به طور کلی مبلغ نفقه باید به گونه ای تعیین شود که کلیه نیازهای او در رابطه با هزینه های متعارف زندگی را پاسخگو باشد.

ویژگی ها و شرایط نفقه

همان طور که پرداخت نفقه به زن شرایط به خصوصی دارد، نفقه فرزند نیز با در نظر گرفتن برخی شرایط خاص پرداخت می شود. شرایط پرداخت نفقه و مصادیق آن به شرح زیر می باشند:

  1. در پرداخت نفقه زن، مسئولیت پرداخت بر عهده شوهر او است؛ اما نفقه کودک بر عهده پدر او قرار می گیرد. در صورتی که پدر کودک توان مالی مناسبی نداشته و یا فوت شده باشد، در وهله دوم این حق قانونی بر عهده جد پدری او است. اما در صورت عدم پذیرش جد پدری، وصول مبلغ نفقه بر عهده مادر و جد و مادری خواهد بود.
  2. وکیل نفقه فرزند به شرایط سنی هر یک کودک نیز توجه می کند؛ در خصوص کودکانی که به سن قانونی برای تامین نیازهای خود رسیده اند، نفقه تعیین نمی شود. در صورتی که فرزند از عهده معیشت خود بر بیاید، دیگر شامل دریافت نفقه و مصادیق آن نخواهد بود.
  3. در تعیین مبلغ و میزان نفقه نیز به استطاعت مالی منفق نیز توجه می شود.
  4. در این زمینه نفقه های گذشته محاسبه نمی شوند و کودک بابت نفقه هایی که نتواسته دریافت کند، قادر به شکایت نخواهد بود. اما این شرایط با صدور حکم دادگاه تغییر می کند؛ در صورتی که فرد نفقه دهنده از پرداخت این حق قانونی سر باز بزند، شاکی پس از طی مراحل قانونی، می تواند نفقه های گذشته خود را از زمان صدور قطعی حکم دریافت کند.

همچنین بخوانید: راهنمای دریافت حضانت فرزند طبق قانون جدید

نکات ایمنی لوله باز کنی اصفهان

 

نکات ایمنی لوله باز کنی اصفهان

پس از مراجعه به نزدیک ترین لوله بازکنی به اصفهان و سفارش خدمات سرویس کاری لوله های آب و فاضلاب ، باید به رعایت نکات ایمنی در فرایند لوله باز کنی نیز توجه داشته باشید. این مراکز با در نظر گرفتن خطرات مربوط به این فرایند، مراحل لوله بازکنی را با دقت کافی انجام می دهند. در وهله اول خطر وقوع نشت فاضلاب را مورد بررسی قرار داده و از بروز آن جلوگیری می کنند. در صورت نشت فاضلاب به دیواره های اصلی ساختمان، خسارات مالی بسیاری ایجاد می شود. به همین خاطر توصیه می شود با مشاهده کوچکترین نشانه های گرفتگی لوله ها از خدمات مرکز لوله بازکنی اطراف اصفهان استفاده کنید. مرکز لوله بازکنی در اصفهان با رعایت کامل نکات ایمنی موجود در این حیطه در سریع ترین زمان ممکن مشکلات شما را برطرف می کند. گذشته از خطرات ناشی از فرایند لوله بازکنی ، استفاده از برخی ابزار و لوازم مخصوص این فرایند نیز ملزم به رعایت برخی نکات است که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم.

نکات ایمنی استفاده از محلول های لوله بازکنی

مرکز لوله بازکنی اطراف اصفهان گاها از محلول ها و ترکیبات لوله بازکنی برای رفع مشکلات موجود در چاه و فاضلاب ساختمان ها استفاده می کند. استفاده خودسرانه از این محلول ها در منزل، نه تنها مشکلات موجود را برطرف نمی کند، بلکه خسارات وارده به سیستم چاه و فاضلاب منزل شما را افزایش می دهد. به همین خاطر استفاده از این محلول ها باید زیر نظر کارشناسان این مرکز انجام شود. مرکز لوله بازکنی محدوده اصفهان برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی، گرفتگی لوله های دستشویی و… با در نظر گرفتن جنس متریال لوله ها، از محلول های مخصوصی استفاده می کند که خاصیت اسیدی داشته و در کمترین زمان ممکن مشکلات موجود را برطرف می کنند. این محلول ها برای سلامت انسان مضرات فراوانی به همراه دارند و در صورتی که نکات ایمنی لوله بازکنی را به درستی رعایت نکنید، بدون شک با خطرات استفاده از این مواد مواجه می شوید. این مواد باید در محیط هایی با تهویه مناسب در چاه و لوله های آن ریخته شوند. توصیه می کنیم از بو کردن این مواد جدا خودداری نمایید. همچنین از ترکیب چند محلول اسیدی برای باز کردن لوله ها استفاده نکنید. ممکن است این مواد با هم واکنش داده و آسیب های ناگواری به سلامت شما و محیط اطراف وارد کنند. از تماس این محلول با پوست نیز خودداری کرده و آن را دور از دسترس کودکان قرار دهید.

نکات ایمنی استفاده از فنرهای لوله بازکنی

مرکز لوله بازکنی و نشت یابی اصفهان از دستگاه های به روز و پیشرفته فنرزنی برای از بین بردن گرفتگی های سیفون، کفشور و چاه های آب و فاضلاب استفاده می کند. در صورتی که راهکارهای خانگی و محلول های رفع گرفتگی لوله ها چاره ساز نباشند، از این دستگاه ها برای رفع مشکلات موجود به کار می روند. پرسنل مرکز نشت یابی اصفهان، این دستگاه ها را با انواع سری فنر در محل مورد نظر مورد استفاده قرار داده و سرعت دوران آن را بسته به نوع گرفتگی موجود تنظیم می کند. در این خصوص باید حتما تنظیمات فنر را به درستی اعمال کنید. در غیر این صورت سرعت دوران فنر سبب برخورد آن به اطرافیان و آسیب به لوله های چاه می شود. به همین خاطر کارشناسان این مرکز از سرعت پایین دوران آن شروع کرده و به تدریج سرعت آن را افزایش می دهند. پرسنل مرکز تخلیه چاه برای حفظ نکات ایمنی در استفاده از این تجهیزات، از کفش های ایمنی مخصوص نیز استفاده می کنند. این کفش های ایمنی از پا در برابر افتادن لوازم سنگین محافظت می کنند. شرکت لوله بازکنی اصفهان از دستگاه های کف کش و لجن کش نیز استفاده کرده و نکات ایمنی مربوط به آن ها را نیز رعایت می کند.

رعایت نکات بهداشتی

این مرکز با رعایت نکات ایمنی و بهداشتی به رفع کامل مشکلات موجود در سیستم آب و فاضلاب ساختمان می پردازد. هر یک از خدمات لوله بازکنی، آلودگی هایی در محیط اطراف به وجود می آورد. به همین خاطر این مرکز برای استفاده از دستگاه های نشت یابی، لوله بازکنی و سرویس کاری توالت و دستشویی، از اصولی ترین روش ها برای رعایت بهداشت محیط استفاده می کند. رعایت پروتکل های بهداشتی خدمات این مرکز را حرفه ای تر جلوه می دهد و اعتبار آن ها را در میان مشتریان افزایش داده است.

کاربرد فلنج ها

 

نحوه کار بلبرینگ


در واقع توپ و یک سطح صاف در داخل و خارج برای چرخش ساخته می شود ، وزن بار را تحمل می کند ، و نیروی مرتبط همان چیزی است که چرخش را تشویق می کند. نحوه قرارگیری نیرو به میزان فشار یا فشار شعاعی بستگی دارد.

بارهای شعاعی باعث تحمل وزن بر روی یاتاقان می شوند و باعث می شوند تا چرخیده شود ، در حالی که بارهای رانش فشار از زاویه ای مستقیماً بر روی بلبرینگ وارد می کنند. برخی از یاتاقانها حتی به دو نوع شعاعی و فشار مجهز هستند. یک مثال تایر اتومبیل است که در آن یک بار شعاعی روی یک محور و فشار محوری هنگام حرکت در یک گوشه را پشتیبانی می کند.

یاتاقان ها عنصر مهمی برای بسیاری از ماشین ها هستند ، زیرا آنها اصطکاک بین دو جسم را کاهش می دهند ، به این ترتیب اجزاء در حال حرکت هموارتر می شوند. یاتاقانها به دو دسته اصلی ، یاتاقانهای شعاعی و تحت فشار تقسیم می شوند. شعاعی در چرخش شفت ها قرار دارد و بارهای محوری را پشتیبانی می کند. البته چندین یاطاقان مختلف در این دو دسته موجود است که نصب و راه اندازی نشده است آنها شامل موارد زیر هستند

 

فلنج ها و کاربرد آنها


در واقع انواع مختلفی وجود دارد یاتاقانهای توپ معمولی ترین نوع هستند و در کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. ابزار تحمل ، قطعات و لوازم جانبی در طیف وسیعی از محصولات برای محافظت و تولید ساخته شده است. به عنوان مثال ، غلطک های چرخ دنده ها فشار یاتاقان ها را تحمل می کنند ، و سپرهای بلبرینگ با اطمینان از اینکه روغن در داخل باقی می ماند ، عمر یاتاقان را طولانی می کند.

معرفی انواع یاتاقان


یاطاقان انواع مختلفی دارند که همگی برای تحمل هر دو نوع بار ، همانطور که در بالا مورد بحث قرار گرفت ساخته شده است. هر دو نوع در بار و توانایی پشتیبانی از وزن متحمل شده به کار می روند.

یاطاقان توپ


یاطاقان توپ یک یاتاقان معمولی است زیرا بارهای شعاعی و فشار را تحمل می کند. آنها فقط می توانند وزن کم بار را تحمل کنند و در صورت بار بیش از حد ، گاهی پیچ می شوند. آنها را می توان در بسیاری از محصولات یافت که شامل هارد دیسک ها و تیغه های غلتکی است.

یاتاقان غلتکی


یاطاقان غلتکی برای حمل بارهای سنگین ساخته شده است. غلتک اصلی استوانه ای است و بار بیش از یک منطقه بزرگتر پخش می شود و باعث می شود وزن زیاد وزن تحمل شود. بارهای شعاعی برای یاتاقان های غلتکی مناسب هستند ، اما بارهای رانشی اینگونه نیستند. در صورت عدم وجود فضای کافی ، از یاتاقان سوزن استفاده می شود.

نیروی رانش توپ


بارهای فشار کم وزن و فشار کم توسط بلبرینگهای تحت فشار توپ به بهترین وجه مورد استفاده قرار می گیرند. یاطاقان ust های رانش توپ در صندلی های میله ای استفاده می شود تا از صندلی بهتر حمایت کند ، این تنها یک نمونه از نحوه استفاده از آنها است.

غلتک رانش

یاطاقان غلتک های رانش بسیار شبیه به رانش توپ هستند. مقدار وزنی که متحمل میشود در جایی است که اختلاف آن وجود دارد و رانش های غلتکی در گیربکس های اتومبیل برای پشتیبانی از چرخ دنده های مارپیچ یافت می شوند.

یاطاقان غلتکی


یاطاقان غلتکی برای تحمل بارهای بزرگ تحت فشار و شعاعی ساخته شده اند. تطبیق پذیری این یاتاقان ها باعث می شود آنها را برای مراکز حمل و نقل وسایل نقلیه مناسب سازند زیرا می توانند هر دو نوع بار را با وزن بسیار بالایی تحمل کنند

 

اندازه بلبرینگ ها

بلبرینگ های بسیاری وجود دارد که برای کاربردهای بسیار خاص ساخته شده اند. به عنوان مثال ، یاتاقان های غلتکی غول پیکر ، یاتاقان های مغناطیسی و انواع دیگر یاتاقان های تخصصی. یاتاقان مغناطیسی می تواند در برنامه های پر سرعت استفاده شوند ، این به این دلیل است که هیچ قسمت متحرک ندارند. ثبات باعث می شود تا بتواند از مواردی که خیلی سریع حرکت می کنند پشتیبانی کند. از آنها برای جابجایی بارهای بسیار سنگین و بزرگ مانند انواع مختلف ساختمانها و قطعات بزرگ ساختاری استفاده می شود.

بلبرینگ را می توان در فروشگاههای آجری و ملات و فروشگاه های آنلاین بلبرینگ بدست آورد. برخورداری از یک عرضه کننده که می تواند بهترین مارک و نوع را توصیه کند ، یک امتیاز است. یاطاقان های جدید برای برنامه های بعدی توسعه یافته و بهبود یافته اند.

VXBیک شرکت آمریکایی است که به سنت خانوادگی خود که از سال 1958 آغاز شده است افتخار می کند. آنها بیش از 50 سال است که انواع و اقسام یاطاقان توپ را به مشتریهای خوشحال وارد می کنند ، صادر می کنند ، عمده فروشی و توزیع می کنند. آنها 24/7 فروش آنلاین بلبرینگ ارائه می دهند و بیش از یک میلیون یاتاقان مختلف را از طریق شرکت NationSkander California توزیع می کنند. نام تجاری VXB با یاتاقان های با کیفیت ، لوازم جانبی و ابزارهای مرتبط مترادف شده است. آنها همچنین خدمات مشتری ستاره ای را ارائه می دهند تا مشتریان را فقط آنچه برای اهداف حرفه ای یا سرگرمی لازم دارند بدست آورند. آنها توزیع کننده رسمی برای سه تولید کننده مختلف ژاپنی هستند و هر ساله رشد و شکوفایی خود را ادامه می دهد.

https://taherzadehbearing.com

 

اثرات آلودگی صوتی در زندگی شهری بر انسان


آلودگی صوتی یکی از مشکلات رایج در زندگی روزمره شهروندان مدرن است. از این رو راهکارهای متعددی برای مبارزه با آن ارائه می شود که هر کدام در رفع این معضل بزرگ اجتماعی موثر خواهند بود. از سر و صدای صنعتی کارخانه های بزرگ گرفته تا سر و صدای ساختمان های بلند غیر استاندارد، همگی بر سلامت افراد تاثیر منفی می گذارند.

بررسی علل آلودگی صوتی

علاوه بر اثرات آلودگی صوتی، علل و عوامل ایجاد این آلودگی ها در سطح شهر بررسی شده است که در رفع این معضلات بزرگ موثر خواهد بود. برخی از علل شایع آلودگی در مناطق مختلف کشور عبارتند از:

  1.  ماشین آلات صنعتی، انواع کارخانه ها، موتورها و... در شهرها سر و صدای زیادی ایجاد می کنند. قرار گرفتن در معرض این آلاینده ها بر سلامت انسان تأثیر منفی می گذارد.
  2. کارهای خانگی نیز تاثیر زیادی در ایجاد این نوع آلودگی دارد. استفاده از وسایل برقی در آشپزخانه مانند همزن، همزن و تجهیزات نظافتی مختلف مانند ماشین لباسشویی، جاروبرقی و .... و غیره صدای بالایی در محیط خانه ایجاد می کند که در صورت عدم رسیدگی به عایق بندی ساختمان به بیرون نیز پخش می شود.
  3. فعالیت های ساختمانی خارج از منزل نیز آلودگی صوتی را به محیط می افزاید و آرامش خانواده ها را بر هم می زند. ساخت و ساز در شهرها هر روز افزایش می یابد و این معضل عواقب ناگواری از نظر سروصدای محیطی دارد.

 

اثرات آلودگی صوتی بر زندگی انسان

سر و صدا در شهرها اثرات جبران ناپذیری بر بخش های مختلف دارد که بخشی از زندگی مردم را تحت تاثیر قرار می دهد. برخی از این آلاینده ها بر سلامت جسمانی افراد و برخی بر رفتار افراد تأثیر می گذارد. اثرات نویز بر محیط زیست نیز پوشش داده شده است. برخی از این ویژگی ها را در زیر بررسی می کنیم:

اثرات آلودگی صوتی بر سلامت جسمانی افراد

آلودگی صوتی باعث ایجاد استرس فیزیکی زیادی در افراد می شود. این ناحیه شامل فشار خون بالا، مشکلات تنفسی، مشکلات قلبی و اختلالات مرتبط است. از عوارض سر و صدای شهر می توان به بیماری هایی مانند سکته قلبی نیز اشاره کرد. مشکلات شنوایی نیز یکی از معایب عمده آلاینده های محیطی است زیرا ایمنی گوش را کاهش می دهد. شرایط ناخوشایند و آزاردهنده ناشی از این آلودگی بر سیستم خواب افراد تأثیر مخربی می گذارد که آسیب های جبران ناپذیری به سلامت جسمانی آنها وارد می کند. مشکلات قلبی عروقی نیز یکی از مهم ترین عوارض این آلودگی است. بسیاری از بیماری های ناشی از آلودگی صوتی در طول زندگی با مردم همراه خواهد بود.

تاثیر آلودگی صوتی بر اعصاب و روان

این آلودگی روح انسان را نیز تحت تأثیر قرار می دهد. نتیجه صدای مداوم در محیط، اختلالات روانی شدید از جمله استرس، اضطراب، پرخاشگری و اختلال در سیستم عصبی است. دقیقا در این شرایط است که اهمیت صداگذاری محیط خانه احساس می شود. اگر محیط کار یا خانه مردم با عایق های امروزی مهر و موم شود، دیگر در شهرها با چنین مشکلاتی مواجه نخواهیم شد و از زندگی آرام خود لذت نخواهیم برد. این روزها نسل جدیدی از عایق ها به نام عایق های الاستومری وارد بازار فروش شده است که تاثیر بسزایی در رفع این مشکلات خواهد داشت.

اثرات آلودگی صوتی بر عملکرد انسان

عملکرد ذهنی و حرکتی افراد نیز به شدت تحت تاثیر آرام بودن محیط قرار می گیرد. بنابراین با وجود آلودگی صوتی در محیط، این عملکردها در بدن انسان مختل می شود. این مشکل متأسفانه در سنین رشد کودکان را بیشتر تحت تأثیر قرار می دهد. اگر صدا به صورت ناگهانی و بدون فکر قبلی ساخته شود، عملکرد ذهنی و حرکتی افراد مختل می شود. علاوه بر این، این آلودگی‌ها بر رفتار انسان تأثیر منفی می‌گذارند و تکانه‌های عصبی افراد را تحریک می‌کنند.

اثرات آلودگی صوتی بر محیط زیست

آلودگی صوتی بر محیط زیست شهرها نیز تأثیر می گذارد. یکی از مهم‌ترین تأثیرات آن را می‌توان به تأثیر منفی این آسیب‌ها بر حیات وحش دانست که زندگی آن‌ها را اسفبار می‌کند. سر و صدا نقش مهمی در مختل کردن زندگی حیوانات در جنگل دارد. بنابراین با نادیده گرفتن سازگاری های مهم برای جلوگیری از ورود صدا به محیط، زندگی این موجودات به خطر می افتد. بقای حیوانات تا حد زیادی به اندام های شنوایی آنها بستگی دارد، بنابراین آنها انواع امواج صوتی را بسیار بهتر از انسان درک می کنند. به همین دلیل، هر صدای تکان دهنده ای آنها را به وحشت می انداخت و جانشان را تهدید می کرد. این مشکل بر روند جفت گیری گونه های جانوری کمیاب در محیط نیز تأثیر منفی می گذارد. به این مقاله رجوع شود : https://alamoot-tahvie.ir/%d8%b9%d9%88%d8%a7%d8%b1%d8%b6-%d8%a2%d9%84%d9%88%d8%af%da%af%db%8c-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b5%d9%88%d8%aa%db%8c/

راهکارهای مهم برای کاهش آلودگی صوتی در شهر

برای کاهش آلودگی صوتی راه حل های ساده ای پیشنهاد شده است که در زیر به برخی از آنها پرداخته می شود: جداسازی مناطق صنعتی برای جلوگیری از نفوذ صدای وحشتناک ماشین آلات صنعتی به محیط کار کارگران. از آنجایی که بخش بزرگی از کارخانه‌های صنعتی در حومه شهر ساخته شده‌اند، زیستگاه‌های حیوانات می‌تواند در مجاورت آنها باشد. به این ترتیب صدای هولناک این گیاه جاتو این حیوانات را می ترساند. برای جلوگیری از این مشکلات باید به عایق بندی داخلی این گیاهان توجه شود. کاشت درخت برای جلوگیری از آلودگی صوتی؛ درختان با خاصیت جذب صدا در ارتباط هستند و نقش موثری در کاهش این آلاینده ها در محله سرباز ایفا می کنند. برای جلوگیری از آلودگی صوتی در محیط از درب و پنجره های عایق در خانه استفاده کنید. استفاده از مواد عایق صنعتی در فرآیند ساخت اولیه. استفاده از وسایل و وسایل بی صدا در محیط خانه این ناخالصی ها حتی بر محیط زیست و حیوانات شما تأثیر می گذارد و زندگی آرام و زیبای شما را تباه می کند. بنابراین باید به دنبال راهکارهایی برای پیشگیری از این آسیب ها باشیم. بشر برای مقابله با این آلودگی ها ابزار بسیار مهمی اختراع کرده است. از آن جمله می توان به عایق های ساختمانی اشاره کرد که در مدل های مختلف در بازارهای تجاری عرضه می شوند. هر کدام از آنها ویژگی ها و ویژگی های خاص خود را دارند و کاربردهای زیادی دارند.   

موفقیت پودر گل

 

چهار کاری که برای موفقیت پودر گل ماشی زرد باید انجام دهید

سنگ مرداب باعث ایجاد حساسیتها و آلرژیهای پوستی میشود. ذرات این پودر باعث نچسبیدن رول های ایزوگام ذخیره شده در انبار می شود. معمولا پودر سنگ و خاک سنگ را یکی می دانند ولی در اصطلاح تجاری و زبان بازرگانی این دو با هم تفاوت دارند. برای این بهتر است نحوه ساخت ملات پودر سنگ و سیمان سفید را در این مقاله یاد بگیرید. اگر می خواهید نمای ساختمان را درست کنید یا اینکه اقدام به تهیه بتن یا ملات برای چسباندن کاشی هستید بهتر است همان اندازه که پودرسنگ و سیمان سفید را اضافه می کنید ماسه هم اضافه کنید تا به خوبی مستحکم باشد. اگر سنگهای ضايعاتی از نوع آذرين باشند كه سخت هستند مي توان از آنها براي توليد سنگفرش استفاده نمود ولي اگر سنگها نرم باشند مانند تراورتن مي توان آنها را به پودر سنگ تبديل نمود يا از آنها براي تهيه سنگ های آنتيك كه در نماها استفاده مي شود بهره برد. به دلیل عدم اطمینان از تأثیرات نانوذرات ، شرکتهای آرایشی از اصول احتیاطی استفاده می کنند ، به این معنی که تا زمانی که آزمایشات علمی گسترده تر ، ایمنی آنها را ثابت کند,از نانوذرات اجتناب می کنند. با این روش تیتان آناتاز تهیه می شود . 

روتیل در رنگهای تزئینی و رنگهای براق، نوع آناتاز در رنگهای صنعتی که سفیدی رنگ مسئله مهمی است. نوع روتیل از طریق وارد کردن ذرات روتیل یا اضافه کردن نمک روی قبل از هیدرولیز تهیه میشود. گفتنی است منبع تغذیهی این آنتن، از طریق اتصال به تلویزیون فراهم میشود و نیاز به اتصال جداگانه به برق ندارد. این پودر برای ساخت لوازم آرایشی و بهداشتی های مختلف از جمله سایه چشم، پودر بچه، رژ گونه، انواع رژلب، کرم پودر، مداد چشم، براق کننده ی بدن، شامپو های مخصوص موهای چرب و … نوع سنگ مورد سایش و فرسایش که منجر به تولید انواع کانیها میشود، میتواند شامل سنگ آهک، کربنات کلسیم، سنگ گرانیت، مرمر و موارد بیشتر باشد. پک هاوس,تامین و تولید کننده انواع گریدهای تیتانیوم با کیفیت های بی نظیر و قیمت های عالی و ویژه می باشد. پس از آسیاب کردن، خشک و سپس در اولئوم حل می شود. اولئوم به آهستگی با اسید سولفوریک و با آب رقیق میشود.

آنها را انتخاب کنید ، و اگر برچسب مشخص نمی کند که دی اکساید تیتانیوم اندازه نانوذرات است ، با شرکت تماس بگیرید. برخی از ضد آفتاب ها روی برچسب “غیر نانو” می نویسند. بازالت تعادل بیشتری از مواد مغذی برای سلامت و سرزندگی مطلوب گیاه را فراهم می کند. با این حال ، به دلیل اندازه بسیار ناچیز کوچکشان ، نانوذرات ممکن است از نظر شیمیایی واکنش پذیر بوده و در نتیجه از دسترس زیستی بیشتری برخوردار باشند و رفتار آنها متفاوت از ذرات بزرگتر همان ماده باشد. به طور دقیق اگر نیاز به ساخت ملات برای پر کردن درزگیرهای کاشی و سرامیک دارید بهتر است یک ظرف تمیز پیدا کنید و سپس نسبت پنجاه پنجاه پودر سنگ و سیمان سفید را قاطی کنید و سپس آب را به آن اضافه کنید تا حالت دوغاب درست شود با این کار به راحتی می توانید تمامی درزهای کاشی و سیمان را پر کنید. شاید برخی از اواقات برای شما هم پیش آمده باشد که قسمت های درزگیر کاشی یا سرامیک خالی باشد و شما نیاز به درست کردن ملات داشته باشید و برای این کار نیازی به استادکار بنا نداشته باشید. در جدول زیر مقدار مصالح مصرفی در ملات ها و دوغاب های ساختمانی با استفاده از روش اندازه گیری مستقیم، محاسبه و آورده شده است. 

پودر گل ماشی زرد

اين مواد را مي توان به عنوان ماده اوليه برای توليد پودر سنگ مورد استفاده قرار داد. پودر تیتان یا تیتانیوم دی اکساید ( در لفظ انگلیسی : Titan یا Tio2 ) ماده ای سفید روشن است که در درجه اول به عنوان رنگ دهنده زنده در مجموعه وسیعی از محصولات رایج مورد استفاده قرار می گیرد. ۴- از پودر سنگ و سنگ ریزه در تهیه دیواره های محافظ سواحل جهت جلوگیری از فرسایش این دیوار ها در مقابل آب و یخ استفاده می شود. مرحله بعد محلول را می جوشانند تا سولفات تیتانیوم هیدرولیز و به هیدروکسید تیتانیوم تبدیل گردد. بعد ازخرد کردن سنگ ، مواد ناخالص همراه آن جدا می گردد. تعداد و ماهیت لایه ها و نیز توزیع اندازه ذرات، عواملی هستند که گریدهای گوناگون تیتانیوم دی اکساید را از یکدیگر متمایز می کنند. هر چه دستگاه با محصولاتی با وزن بیشتر درگیر باشد و نیاز باشد که محصولات سنگین تری را پر کند یا وزن بسته ها سنگین تر باشد، قیمت دستگاه نیز متعاقب آن به دلیل ارتقای سیستم موتوری و تجهیزات وابسته افزایش می یابد.از دیگر موارد تعداد نازل های دستگاه است که موجب تغییر در قیمت دستگاه پرکن پودری می شود. و تالک چه نقشی در کابل دارد؟ 

حاکمیت شرکتی

 

4 مرحله راهنماها برای طرح کسب و کار

نوآوری شامل دو عنصر ایده و اجرا است ولازم است ایده خوب با یک اجرای خوب همراه باشد و هرکدام بدون دیگری معنا پیدا نمی کنند. یکی فعالیتهایی که به تولید محصول ربط دارند و دیگری فعالیتهایی که هویت برند و ارزشهای تامز را میسازند. علاوهبراینها، رویدادهای مختلف نیز یکی از محلهای توزیع محصولات برند TOMS هستند. غیر از این نمایندگیها، اینترنت هم یکی از کانالهای توزیع تامز محسوب میشود. در گذشته طبق حوزه مدیریت، مدیران با اختیار ۱۰۰ درصدی و کنترل تمامی اهداف شرکت حاکمیت کامل را در اختیار داشتند و حتی با عدم دخالت هیات مدیره نقش رهبری هم انجام می دادند. مشاوره توسعه کار و کسب با تحلیل جامع و شناخت اصولی سازمان و فعالیت تجاری آغاز میگردد، پایش روند ها و ارزیابی بخش ها و ساز و کارها از اصول بسیار مهم در فرآیند مشاوره است. منابع مهم برند تامز چه هستند؟ اسم منابع ممکن است کمی گمراهکننده باشد و فکرمان را ببرد سمت سرمایهگذاری و تامین کالا و اینطور چیزها؛ اما بد نیست بدانید که کارمندان شرکت، نمایندگیهای توزیع، طراحان و طراحیهای این برند و حتی بیزینس مدل خاص آن، منابع کلیدی هستند.

 

در این رویکرد مداخله مدیران شرکت مادر بسیار فراتر از بودجه و راهبردگذاری، تعیین اهداف و جهت گیری ها و تامین و تسهیم قابلیت ها و منابع کلیدی و حفاظت و حمایت از کسب و کارهای زیرمجموعه در مواجهه با ریسک پذیری فضای کسب و کار است. مقالاتی که در بیان موفقیت بالقوه طرحهای نظیر طرح شما در مجلات یا کنفرانسهای معتبر ثبت گشتهاند. آموزش طراحی کسب و کار : همیشه بهتر است قبل از شروع یک کار، طراحی و تدوین طرح کسب و کار و نقشه مشخصی برای انجام آن داشته باشیم. شبکههای اجتماعی و ارتباطی: خدمات و محصولات خودتان را از طریق شبکههای اجتماعی جستجو کنید، فعالی رقبا و نحوه تعامل با کاربرن را به همراه نیازهای آن ها دقیقا بررسی کنید. یک مدیر کسب و کار ممکن است دارای سطح وسیعی از مسئولیت باشد که این بستگی به سازمان موردنظر دارد. در چنین مواقعی مدیر باید از سوی سازمان حمایت شود.

᠎اگر مدیر هستید یا تازه کسب و کاری را راهاندازی کردهاید، پیشنهاد میکنم حتماً بیزینس مدل مشخصی برای خودتان داشته باشید و بوم مدل کسب و کارتان را ترسیم کنید. مثل همیشه در آخر مقاله باید بگویم که اگر سوالی دارید یا میتوانید با اطلاعاتتان به بهتر شدن این مطلب کمک کنید، حتماً در بخش نظرات مطرح کنید. تامز بیش از 500 نمایندگی در سراسر امریکا دارید. جواب این سوال هم واضح است؛ برند تامز از فروش کفش و عینک درآمد کسب میکند. این طرح مسیر حرکت کارتان و ساختار آن را مشخص میکند و به این صورت سبب رشد کسب و کار میشود. یک طراحی کسب و کار آماده در سادهترین شکل، به عنوان یک راهنما و یک نقشه راه برای کسب و کار شما است که اهداف و جزئیات نحوه برنامهریزی شما را برای دسترسی به اهدافتان مشخص میکند. مشاوره کسب و کار در واقع به صاحبان و مدیران کسب و کار کمک می کند مشکلات بیزنس خود را پیدا کرده و با برطرف کردن آن یک تغییر خوب و مثبت در سازمان خود ایجاد کنند.

زمانی که سهامداران خرد خارج از شرکت اقدام به سرمایهگذاری در شرکت میکنند با ریسک هایی مواجه می شوند که عبارت است از سوء استفاده مدیرانی که در شرکت به نحوی دارای حق تصمیم گیری هستند. در طرح تجاری به سه سوال اساسی زیر پاسخ می دهیم: هم اكنون در كجاییم؟ به این ترتیب یک طرح کاربردی و عملی برای کسب و کارتان خواهید داشت که از ایجاد تاخیر طولانی برای تصمیم گیری و بررسی شرایط پیشگیری می کند. در ادامه این مطلب به جزئیات هریک از بخشهای بیزینس پلن میپردازیم و طرح کسب و کاری را برایتان شرح میدهیم که مؤسسات مالی و سرمایهگذاران انتظار خواندن آن را دارند. بازار هدف، به گروهی از مخاطبان گفته میشود که مشتری کالاها یا خدمات شما هستند .مخاطب شناسی، شناخت ویژگی ها، درخواست ها و تمایلات مخاطب در نوع خدمات و محصولات ارائه شونده دخیل می باشد. ما از کیفیت مشاوران و راهکارهای که ارائه می شوند اطمینان داریم، برای آسودگی خیال شما نیز، در صورتی که از جلسات مشاوره کسب وکار رضایت نداشته باشید و یا راهکارهای ارائه شده اثربخش نباشند وجه پرداختی شما را بازگشت دهیم. با توجه به گستردگی بازار و تنوع مشاغل در دنیای امروز، هم شرکتهای نوپا و هم سازمانهای قدیمی، برای توسعه و دستیابی به پیشرفت همسو با بازار حوزه فعالیت خود، به مشاوره و برنامهریزی نیاز دارند.

 

https://www.narbonbd.com/corporate-governance/

معرفی شرکت تضامنی

یکی از کامل‌ترین شرکت‌هایی که امروزه در کشور ما به ثبت می‌رسد، شرکت تضامنی نام دارد. در این شرکت‌ها هر یک از شرکا وظیفه سنگینی بر عهده داشته و نسبت به بدهی شرکت باید به طور کامل مسئول باشند. برای ثبت شرکت‌های تضامنی باید مدارک لازم را تهیه کرده و اقدامات لازم را از طریق یکی از اداره‌های ثبت شرکت انجام داد. در این مقاله سعی داریم شرکت تضامنی را به طور کامل برای شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

روش های ثبت شرکت و تاسیس بصورت قانونی در ایران

 

تاسیس شرکت تضامنی

برای تاسیس شرکت تضامنی نیاز به تنظیم شرکت‌نامه است. شرکت‌نامه به صورت اوراق چاپی در اداره ثبت شرکت‌ها وجود دارد. در این سند باید اطلاعات کامل درباره شرکت را ذکر کرد. نام شرکت، نوع شرکت، موضوع و مرکز اصلی، نشان کامل باید در شرکت‌نامه مشخص شود. اسامی شرکا و شماره شناسنامه و محل اقامت آنها نیز از دیگر اطلاعات لازم برای تکمیل شرکت نامه شرکت تضامنی است. برای تشکیل شرکت تضامنی باید تمام سرمایه نقدی را و غیرنقدی را مشخص کرد.

اداره شرکت تضامنی

شرکت تضامنی توسط یک مدیر انتخاب می‌شود که ممکن است میان شرکای شرکت باشد یا از خارج انتخاب شود. اگر مدیر شرکت تضامنی از بین شرکا نباشد می‌‌توان به اتفاق سایر شرکا آن را عزل کرد. اطلاعات مدیر غیر شریک باید بطور کامل در اساسنامه ذکر شود. اگر اطلاعات این مدیر در اساسنامه نباشد عزل آن به راحتی انجام می‌شود. مدیری که در شرکت نامه ذکر شده باشد قابل عزل نبوده و حق استعفا هم ندارد.

این نوع مدیر فقط با توافق شرکای شرکت می‌تواند از سمت خود استعفا دهد. مدیر شرکت‌ تضامنی باید دقت زیادی در اجرای امور شرکت داشته باشد. اگر شرکت تضامنی بدهی داشته باشد حق تقسیم سود ندارد. مدیر شرکت باید از مقررات عقد وکالت پیروی نماید. سود شرکت‌های تضامنی به میزان سهم هر شریک تعیین می‌شود. مدیر شرکت تضامنی باید دقت زیادی در این زمینه داشته باشد.

مراحل مختلف برای ثبت شرکت تضامنی

برای ثبت شرکت تضامنی ابتدا باید تعداد شرکا مشخص شده و مدارک لازم را برای ثبت شرکت را فراهم کرد. پس از ارائه مدارک برای ثبت شرکت تضامنی باید مدارک را به یکی از شرکت‌های ثبت در سراسر کشور تحویل داد. برای طی کردن مرحله اداری باید مدتی را به انتظار بنشیند تا آگهی ثبت شرکت شما در روزنامه‌های رسمی کشور به چاپ رسد.

مدارک لازم برای ثبت شرکت تضامنی شامل اساسنامه، شرکت نامه و اظهارنامه شرکت است. اطلاعات دقیق شرکا از دیگر مدارک لازم است. هزینه‌های ثبت شرکت تضامنی بسته به نوع شرکتی که برای ثبت انتخاب می‌کنید متفاوت است. برای انتخاب شرکت معتبر در ثبت شرکت تضامنی باید دقت زیادی داشته باشید. مجموعه ما اطلاعات لازم و خدمات مختلفی برای ثبت شرکت تضامنی در اختیار شما قرار می‌دهد.

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. تمامی اطلاعات لازم جهت ثبت شرکت تضامنی از طریق آن‌ها به طور کامل به شما ارائه خواهد شد. هزینه‌های ثبت شرکت تضامنی بسیار به صرفه بوده و شما میتوانید با ارائه مدارک لازم در مدت بسیار کوتاه شرکت خود را به ثبت برسانید.

سخن پایانی

همانطور که بیان کردیم یکی از شرکت‌های تجاری با نام شرکت تضامنی تاسیس می‌شود. برای تاسیس شرکت نیاز به مدارک مشخصی دارید. باید اقدامات لازم را جهت ثبت شرکت تضامنی از طریق شرکت‌های ثبت در کشور انجام دهید. مسئولیت شرکای شرکت‌های تضامنی کمی سنگین بوده و باید در قبال بدهی‌های شرکت به طور کامل مسئول باشند. لطفاً نظرات خود را در این صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

 

 

 

 

چگونه رژ لب اصل و تقلبی را تشخیص دهیم؟

چگونه رژ لب اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم - فاطمه حبشی
هنگام انتخاب لوازم آرایشی باید بسیار مراقب باشید و بین تقلبی و اصلی تشخیص دهید، بنابراین این بار می خواهم به شما نشان دهم که چگونه یک رژ لب خوب انتخاب کنید، تفاوت آن با تقلبی چیست و استفاده از رژلب چه مضراتی دارد.
سرفصل های اصلی این صفحه
بوی رژ لب
اولین راه برای تشخیص رژ لب تقلبی، بو کردن آن است. بنابراین، هنگام تهیه یا خرید رژلب، ابتدا بو کنید.
رژ لب خشک
تفاوت رژ لب تقلبی و اصل در خشکی آن است. زمانی که فرد از رژ لب خشک استفاده می کند، پس از مدت کوتاهی لب ها ترک می خورند و پوسته پوسته می شوند، اما رژ لب اصلی از روغن های گیاهی ساخته شده و برای چندین روز ظاهری براق و براق به لب ها می بخشد و در تقویت آن بسیار موثر است. لب
رژ لب سربی
برای تست رژ لب سربی می توانید مقداری را روی پوست دست خود قرار دهید سپس یک تکه طلا روی آن بکشید، اگر علامت طلایی رژ لب سیاه شد نشان دهنده تقلبی بودن رژلب و سرب زیادی روی این رژ لب است. در واقع باید به یاد داشته باشیم که برخی از مواد مانند موم با طلا واکنش داده و این رنگ تیره را ایجاد می کنند. بنابراین تیره شدن رنگ رژ لب از طلایی نمی تواند نشان دهنده وجود سرب در رژ لب باشد و بهتر است برای اطمینان از سلامت رژ لب از محصولات آرایشی طبیعی به نام ارگانیک استفاده کنید.
تاریخ استفاده از رژ لب
لوازم آرایش اصل تاریخ انقضا دارند و اگر این تاریخ را نداشته باشند. این محصول اصل نیست. هنگام خرید لوازم آرایشی باید تاریخ را در نظر بگیرید.
در مورد برندهای دیگر رژ لب مانند برند MAC می توانید یک سری عوامل را در نظر بگیرید. در این دسته از رژ لب ها، سایز و فونت رژ لب تقلبی بزرگتر از رژلب اصلی است و شکل رژ لب تقلبی دانه دار است. رژ لب های واقعی کاملا صاف و یکدست هستند، اما رژ لب های تقلبی خط کناری دارند. رژ لب های واقعی از نظر اندازه نازک تر از رژ لب های تقلبی هستند. حتی در این موارد می توان وزن آن را مقایسه کرد.
I-رژلب سرطان زا
وجود پارابن
برخی از رژ لب ها حاوی پارابن های مضر هستند. به همین دلیل بهتر است به برچسب رژ لب نگاهی بیندازید و به دنبال کلماتی باشید که حاوی کلمه پارابن هستند. اینها در هنگام پختن لبو خطرناک و مضر هستند، می توانند کمی در کار ما اختلال ایجاد کنند و در وضعیت هورمون ها در بدن اختلال ایجاد کنند. این مواد شیمیایی در لوسیون ها و کرم های ضد آفتاب یافت می شوند.
وجود اکسی بنزن
اکسی بنزن یکی دیگر از مواد موجود در بالم لب است که مضر است. این می تواند به سلول ها آسیب برساند و باعث مشکلات هورمونی در بدن شود. بنابراین، هنگام خرید رژ لب، به عدم وجود اکسی بنزن توجه کنید.
وجود فتالات ها
فتالات ها، اگر روی برچسب رژلب یافت شوند، ماده ای هستند که در آزمایشگاه تحقیقاتی انجام شده و نشان داده اند که باعث اختلالات هورمونی در بدن افراد می شود.
وجود بوتیل هیدروکسی آنیزول
هیدروکسی آنیزول بوتیله، که روی برچسب های لوازم آرایشی ظاهر می شود، نگهدارنده شناخته شده ای است که می تواند باعث سرطان شود. اما متاسفانه این ماده در بسیاری از محصولات آرایشی چشم و لب یافت می شود.
امیدواریم این مطلب از سایت زیبایی ویژه فاطمه حبشی را به دقت مطالعه کرده و در شناسایی رژلب های تقلبی برای حفظ سلامت خود دقت کافی را داشته باشید.

https://fatemehhabashi.com/how-to-detect-fake-and-original-lipstick/

جلوگیری از زخم پای دیابتی

 یکی از آسیب های شایع در افراد دیابتی - وضعیتی که بدن در تنظیم سطح قند خون مشکل دارد - یک زخم باز یا زخم است که در پا ایجاد می شود. اگر مبتلا به دیابت هستید ، پزشکان توصیه می کنند برای جلوگیری از زخم پا ، یا جلوگیری از وخیم تر شدن آنها اقداماتی انجام دهید.

 
به دلیل ارتباط بین گلوکز خون و عملکرد سلولی، دیابت بر هر سیستم بدن شما تأثیر می گذارد. به طور خاص، دیابت می تواند زمان لازم برای بهبود زخم را به شدت کاهش دهد و زمان پیشرفت زخم را به یک حادثه جدی تر کاهش دهد.
 
یکی از آسیب های شایع در افراد دیابتی - وضعیتی که بدن در تنظیم سطح قند خون مشکل دارد - یک زخم باز یا زخم است که در پا ایجاد می شود. اگر مبتلا به دیابت هستید ، پزشکان توصیه می کنند برای جلوگیری از زخم پا ، یا جلوگیری از وخیم تر شدن آنها اقداماتی انجام دهید. 
زخم دیابتی چه خطراتی دارد؟
بدون درمان، حتی یک تاول کوچک روی پا در عرض چند روز می تواند به یک زخم باز تبدیل شود. از آنجا که افراد دیابتی اغلب دچار آسیب عصبی به نام نوروپاتی محیطی می شوند که از احساس درد در پا جلوگیری می کند، هر نوع تاول، بریدگی یا خراش ممکن است مورد توجه قرار نگیرد.
 
 
 
دیابت همچنین با کاهش جریان خون در پاها همراه است که " بیماری شریانی اندام تحتانی" نامیده می شود. این بیماری می تواند سرعت بهبودی را کاهش دهد ، به طوری که به محض ایجاد زخم ، بهبودی کامل آن ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد.
از آنجا که زخم، یک زخم باز است ، خطر عفونت زیاد است. عفونت که از زخم شروع می شود می تواند از طریق جریان خون به استخوان برسد. عفونت در استخوان می تواند خطر جدی برای سلامتی داشته باشد و در موارد شدیدتر ممکن است به قطع پا آسیب دیده ختم شود.
 
زخم پای دیابتی قابل پیشگیری است. پزشکان بازرسی های روزانه پا را توصیه می کنند تا در صورت مشاهده هرگونه آسیب دیدگی فوراً رفع شود ، قبل از اینکه به زخم باز تبدیل شود. مدیریت سطح قند خون و حفظ وزن می تواند به سلامتی بدن کمک کند و می تواند باعث تسریع در بهبودی شود.
چگونه از زخم پا جلوگیری کنیم؟
بازرسی روزانه پا
متخصصین جراحی اطفال و جراحان ارتوپدی افراد مبتلا به دیابت را تشویق می کنند تا هر روز پا را از نظر تاول ، بریدگی ، خراش و ناخن های داخل پا بازرسی کنند. همچنین مهم است که پایین هر پا را با آینه بررسی کنید ، زیرا تاول ها اغلب در این قسمت ایجاد می شوند.
پزشکان همچنین توصیه می کنند که پاها را از نظر عفونت، جمله قرمزی، تورم و میزان گرما بررسی کنید. اگر این تغییرات را مشاهده کردید، بلافاصله به دنبال درمان باشید.
 
درمان زخم پای دیابتی
کفش مناسب
پوشیدن کفشی که مناسب نباشد خطر تاول زدن را افزایش می دهد. کفش ها نباید خیلی تنگ ، خیلی کوچک یا خیلی بزرگ باشند. اندازه و عرض پا ممکن است با گذشت زمان تغییر کند ، بنابراین پزشکان توصیه می کنند هر زمان کفش جدید می خرید مطمئن شوید که اندازه ی مناسب پایتان باشد.
 یک کفش کاملاً متناسب، دارای نیم اینچ فضای بین انگشتان و نوک کفش است پدیاتریست ها توصیه می کنند که جوراب های تمیز و خشک را که نوارهای کششی محکمی ندارند بپوشید زیرا خلاف این ممکن است جریان خون در پا را محدود کند.
 پزشکان به افراد مبتلا به دیابت توصیه می کنند که از راه رفتن با پای برهنه و پوشیدن صندل هایی که پاهای شما را در معرض ترک ، سیمان یا ماسه، ، که باعث خراشیدن و تحریک پا می شود ، خودداری کنند . همچنین باید از پوشیدن کفش های پاشنه بلند نیز خودداری کنند زیرا باعث فشار اضافی در قسمت جلوی پا می شود. کفش های پاشنه بلند می توانند پوست را فشار دهند و تاول ایجاد کنند.
 
قند خون
اگر مبتلا به دیابت هستید، باید سطح قند خون را کنترل کنید و اطمینان حاصل کنید که در یک محدوده طبیعی و سالم است. افزایش قند خون ممکن است منجر به قطع پا و یا تاخیر بهبودی زخم شود.
متخصصان غدد درون ریز - پزشكانی كه شرایط هورمونی را درمان می كنند - در مدیریت دیابت تخصص دارند. آنها می توانند تعیین کنند که شما چند بار نیاز به آزمایش قند خون دارید. در صورت لزوم، پزشکان ما می توانند داروهای انسولین تجویز کنند که به بدن کمک می کند قند را به انرژی تبدیل کند.
 
کاهش وزن
اضافه وزن یا چاقی باعث افزایش استرس در پا می شود که می تواند هنگام پوشیدن کفش اصطکاک ایجاد کرده و منجر به تاول و بریدگی می شود. متخصصان تغذیه و رژیم درمانی در برنامه مدیریت وزن می توانند به شما در کاهش وزن کمک کنند. اگر چاقی مانع کنترل سطح قند خون شما شود ، شما و پزشک می توانید در مورد احتمال جراحی مربرط به کاهش وزن مشورت کنید.
 
ترک دخانیات
سیگار و سایر محصولات توتون و تنباکو حاوی مواد شیمیایی هستند که روند بهبودی را کند می کنند ، که ممکن است از بهبود کامل زخم پا جلوگیری کند. محصولات دخانی همچنین با مشکلات گردش خون مرتبط هستند و ممکن است خطر ابتلا به بیماری شریانی اندام تحتانی را که باعث کاهش جریان خون در پاها و پاها می شود ، به میزان قابل توجهی افزایش دهند.
 
پزشکان ما درک می کنند که ترک سیگار دشوار است. گرفتم کمک در ترک توتون و تنباکو می تواند ابزار و پشتیبانی لازم را برای ترک خوب برای شما فراهم کند. 
صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 صفحه بعد