یکی از کامل‌ترین شرکت‌هایی که امروزه در کشور ما به ثبت می‌رسد، شرکت تضامنی نام دارد. در این شرکت‌ها هر یک از شرکا وظیفه سنگینی بر عهده داشته و نسبت به بدهی شرکت باید به طور کامل مسئول باشند. برای ثبت شرکت‌های تضامنی باید مدارک لازم را تهیه کرده و اقدامات لازم را از طریق یکی از اداره‌های ثبت شرکت انجام داد. در این مقاله سعی داریم شرکت تضامنی را به طور کامل برای شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

روش های ثبت شرکت و تاسیس بصورت قانونی در ایران

 

تاسیس شرکت تضامنی

برای تاسیس شرکت تضامنی نیاز به تنظیم شرکت‌نامه است. شرکت‌نامه به صورت اوراق چاپی در اداره ثبت شرکت‌ها وجود دارد. در این سند باید اطلاعات کامل درباره شرکت را ذکر کرد. نام شرکت، نوع شرکت، موضوع و مرکز اصلی، نشان کامل باید در شرکت‌نامه مشخص شود. اسامی شرکا و شماره شناسنامه و محل اقامت آنها نیز از دیگر اطلاعات لازم برای تکمیل شرکت نامه شرکت تضامنی است. برای تشکیل شرکت تضامنی باید تمام سرمایه نقدی را و غیرنقدی را مشخص کرد.

اداره شرکت تضامنی

شرکت تضامنی توسط یک مدیر انتخاب می‌شود که ممکن است میان شرکای شرکت باشد یا از خارج انتخاب شود. اگر مدیر شرکت تضامنی از بین شرکا نباشد می‌‌توان به اتفاق سایر شرکا آن را عزل کرد. اطلاعات مدیر غیر شریک باید بطور کامل در اساسنامه ذکر شود. اگر اطلاعات این مدیر در اساسنامه نباشد عزل آن به راحتی انجام می‌شود. مدیری که در شرکت نامه ذکر شده باشد قابل عزل نبوده و حق استعفا هم ندارد.

این نوع مدیر فقط با توافق شرکای شرکت می‌تواند از سمت خود استعفا دهد. مدیر شرکت‌ تضامنی باید دقت زیادی در اجرای امور شرکت داشته باشد. اگر شرکت تضامنی بدهی داشته باشد حق تقسیم سود ندارد. مدیر شرکت باید از مقررات عقد وکالت پیروی نماید. سود شرکت‌های تضامنی به میزان سهم هر شریک تعیین می‌شود. مدیر شرکت تضامنی باید دقت زیادی در این زمینه داشته باشد.

مراحل مختلف برای ثبت شرکت تضامنی

برای ثبت شرکت تضامنی ابتدا باید تعداد شرکا مشخص شده و مدارک لازم را برای ثبت شرکت را فراهم کرد. پس از ارائه مدارک برای ثبت شرکت تضامنی باید مدارک را به یکی از شرکت‌های ثبت در سراسر کشور تحویل داد. برای طی کردن مرحله اداری باید مدتی را به انتظار بنشیند تا آگهی ثبت شرکت شما در روزنامه‌های رسمی کشور به چاپ رسد.

مدارک لازم برای ثبت شرکت تضامنی شامل اساسنامه، شرکت نامه و اظهارنامه شرکت است. اطلاعات دقیق شرکا از دیگر مدارک لازم است. هزینه‌های ثبت شرکت تضامنی بسته به نوع شرکتی که برای ثبت انتخاب می‌کنید متفاوت است. برای انتخاب شرکت معتبر در ثبت شرکت تضامنی باید دقت زیادی داشته باشید. مجموعه ما اطلاعات لازم و خدمات مختلفی برای ثبت شرکت تضامنی در اختیار شما قرار می‌دهد.

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. تمامی اطلاعات لازم جهت ثبت شرکت تضامنی از طریق آن‌ها به طور کامل به شما ارائه خواهد شد. هزینه‌های ثبت شرکت تضامنی بسیار به صرفه بوده و شما میتوانید با ارائه مدارک لازم در مدت بسیار کوتاه شرکت خود را به ثبت برسانید.

سخن پایانی

همانطور که بیان کردیم یکی از شرکت‌های تجاری با نام شرکت تضامنی تاسیس می‌شود. برای تاسیس شرکت نیاز به مدارک مشخصی دارید. باید اقدامات لازم را جهت ثبت شرکت تضامنی از طریق شرکت‌های ثبت در کشور انجام دهید. مسئولیت شرکای شرکت‌های تضامنی کمی سنگین بوده و باید در قبال بدهی‌های شرکت به طور کامل مسئول باشند. لطفاً نظرات خود را در این صفحه با ما به اشتراک بگذارید.