چگونه رژ لب اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم - فاطمه حبشی
هنگام انتخاب لوازم آرایشی باید بسیار مراقب باشید و بین تقلبی و اصلی تشخیص دهید، بنابراین این بار می خواهم به شما نشان دهم که چگونه یک رژ لب خوب انتخاب کنید، تفاوت آن با تقلبی چیست و استفاده از رژلب چه مضراتی دارد.
سرفصل های اصلی این صفحه
بوی رژ لب
اولین راه برای تشخیص رژ لب تقلبی، بو کردن آن است. بنابراین، هنگام تهیه یا خرید رژلب، ابتدا بو کنید.
رژ لب خشک
تفاوت رژ لب تقلبی و اصل در خشکی آن است. زمانی که فرد از رژ لب خشک استفاده می کند، پس از مدت کوتاهی لب ها ترک می خورند و پوسته پوسته می شوند، اما رژ لب اصلی از روغن های گیاهی ساخته شده و برای چندین روز ظاهری براق و براق به لب ها می بخشد و در تقویت آن بسیار موثر است. لب
رژ لب سربی
برای تست رژ لب سربی می توانید مقداری را روی پوست دست خود قرار دهید سپس یک تکه طلا روی آن بکشید، اگر علامت طلایی رژ لب سیاه شد نشان دهنده تقلبی بودن رژلب و سرب زیادی روی این رژ لب است. در واقع باید به یاد داشته باشیم که برخی از مواد مانند موم با طلا واکنش داده و این رنگ تیره را ایجاد می کنند. بنابراین تیره شدن رنگ رژ لب از طلایی نمی تواند نشان دهنده وجود سرب در رژ لب باشد و بهتر است برای اطمینان از سلامت رژ لب از محصولات آرایشی طبیعی به نام ارگانیک استفاده کنید.
تاریخ استفاده از رژ لب
لوازم آرایش اصل تاریخ انقضا دارند و اگر این تاریخ را نداشته باشند. این محصول اصل نیست. هنگام خرید لوازم آرایشی باید تاریخ را در نظر بگیرید.
در مورد برندهای دیگر رژ لب مانند برند MAC می توانید یک سری عوامل را در نظر بگیرید. در این دسته از رژ لب ها، سایز و فونت رژ لب تقلبی بزرگتر از رژلب اصلی است و شکل رژ لب تقلبی دانه دار است. رژ لب های واقعی کاملا صاف و یکدست هستند، اما رژ لب های تقلبی خط کناری دارند. رژ لب های واقعی از نظر اندازه نازک تر از رژ لب های تقلبی هستند. حتی در این موارد می توان وزن آن را مقایسه کرد.
I-رژلب سرطان زا
وجود پارابن
برخی از رژ لب ها حاوی پارابن های مضر هستند. به همین دلیل بهتر است به برچسب رژ لب نگاهی بیندازید و به دنبال کلماتی باشید که حاوی کلمه پارابن هستند. اینها در هنگام پختن لبو خطرناک و مضر هستند، می توانند کمی در کار ما اختلال ایجاد کنند و در وضعیت هورمون ها در بدن اختلال ایجاد کنند. این مواد شیمیایی در لوسیون ها و کرم های ضد آفتاب یافت می شوند.
وجود اکسی بنزن
اکسی بنزن یکی دیگر از مواد موجود در بالم لب است که مضر است. این می تواند به سلول ها آسیب برساند و باعث مشکلات هورمونی در بدن شود. بنابراین، هنگام خرید رژ لب، به عدم وجود اکسی بنزن توجه کنید.
وجود فتالات ها
فتالات ها، اگر روی برچسب رژلب یافت شوند، ماده ای هستند که در آزمایشگاه تحقیقاتی انجام شده و نشان داده اند که باعث اختلالات هورمونی در بدن افراد می شود.
وجود بوتیل هیدروکسی آنیزول
هیدروکسی آنیزول بوتیله، که روی برچسب های لوازم آرایشی ظاهر می شود، نگهدارنده شناخته شده ای است که می تواند باعث سرطان شود. اما متاسفانه این ماده در بسیاری از محصولات آرایشی چشم و لب یافت می شود.
امیدواریم این مطلب از سایت زیبایی ویژه فاطمه حبشی را به دقت مطالعه کرده و در شناسایی رژلب های تقلبی برای حفظ سلامت خود دقت کافی را داشته باشید.

https://fatemehhabashi.com/how-to-detect-fake-and-original-lipstick/