ستارگان و خانواده سلطنتی کفش های پاشنه بلند یک سایز می پوشند. مگان مارکل این کار را برای جلوگیری از بونیون و تاول انجام می دهد. پاشنه‌های او همیشه کمی اتاق تکان دادن دارند. ایده خوبی به نظر می رسد، اینطور نیست؟ خوب، اجازه دهید به شما بگویم چرا اینطور نیست.

 https://www.adidas.com.tr/en/shoes-outlet

وقتی کفشی را می پوشید که مناسب پای شما باشد، نه تنگ و نه گشاد، با توجه به اینکه برای شروع کفش خوبی است، بستر خوبی برای پای شما فراهم می کند تا از بدن شما حمایت کند. همانطور که همه ما می دانیم، اگر کفشی خیلی تنگ بپوشید به پاهای شما آسیب می رساند و منجر به بیماری های پا مانند تاول، بونیون و پینه می شود. اما پوشیدن کفشی که بیش از حد بزرگ است باعث می شود که ما به روشی غیرطبیعی و ناکارآمد راه برویم. این می تواند منجر به مشکلات جدی پا شود.

 

هنگام خرید کفش جدید، باید کفشی بخرید که به راحتی مناسب باشد. همچنین، تصور نکنید که اندازه یک برند با همان اندازه در برند دیگر برابر است. هنگام خرید کفش جدید، طول و عرض پای خود را با دستگاه برانوک اندازه بگیرید. دستگاه Brannock ابزار استاندارد اندازه گیری پا است که توسط طراحان و سازندگان کفش استفاده می شود. از این اندازه گیری ها برای پیدا کردن یک کفش مناسب استفاده کنید و همیشه سعی کنید کفش را بپوشید و راه بروید.

 

تنها زمانی که می‌توانید کفشی با سایز بزرگ‌تر بپوشید، خرید یک کفش کتانی است، اما باید فقط نیمی از سایز را بالا ببرید. دلیل این امر این است که پاهای ما متورم می شوند زیرا مایعات به دلیل گرانش با ایستادن طولانی مدت و فعالیت های کاهش وزن جمع می شوند. خرید یک کفش کتانی که کمی بزرگتر از پای شما باشد، گردش بهتری را به شما می دهد که ورم را به حداقل می رساند. اگر یک پا کمی بزرگتر از پای دیگر است، سایز بزرگتر را انتخاب کنید و همیشه نوع جورابی را که قصد دارید با کفش خود بپوشید در نظر بگیرید. پاهای شما در پایان روز که راحت، حمایت و بدون محدودیت هستند از شما تشکر خواهند کرد.

 

هنوز فکر می کنید مگان مارکل ممکن است به چیزی فکر کند؟ خرید یک پاشنه بزرگتر ممکن است احساس راحتی بیشتری داشته باشد و بونیون را کمی کمتر تشدید کند، زیرا به انگشت شست پا کمی فضای تکان دادن بیشتری می دهد، اما کمتر از یک پاشنه کوچکتر از تشکیل بونیون ها جلوگیری نمی کند، زیرا آنها همچنان تغییر می کنند. راه رفتن شما و بیومکانیک طبیعی پا. کفش های پاشنه بلند برای مد طراحی شده اند. آنها برای راحتی ساخته نشده اند. پاشنه ها توانایی پا را برای جذب ضربه به طور یکنواخت در سراسر پا و نگه داشتن وزن بدن ما تغییر می دهند. یک پاشنه بزرگ‌تر همچنان وزن را روی توپی پای شما توزیع می‌کند و انگشتان پا را در فضای کوچکی فشرده می‌کند که همچنان منجر به پیشرفت بونیون‌ها می‌شود، به خصوص زمانی که مستعد ابتلا به آن‌ها هستید. در واقع، یک پاشنه خیلی بزرگ ممکن است به همان اندازه یک پاشنه خیلی کوچک مشکلاتی را ایجاد کند. پاشنه‌های خیلی بزرگ نیز می‌توانند باعث اصطکاک شوند که می‌تواند منجر به تاول‌ها، پینه‌ها و میخچه‌های دردناک شود، به‌ویژه در پشت پاشنه پا، زیرا پا با هر قدم به جلو و عقب می‌لغزد. مالش مداوم پشت کفش به پاشنه می تواند دردناک و آزاردهنده باشد و تاول ایجاد کند. تاول ها نیز ممکن است عفونی شوند و منجر به عوارض بزرگ تری شوند.

 https://katpoosh.com/product-category/shoes-brand/nike/nike-zoomx-pegasus/

وقتی کفش های پاشنه بلند خیلی بزرگ می پوشید، راه رفتن شما را تغییر می دهد. آنها باعث می شوند که پاشنه شما به طور مکرر با هر قدم از کفش خارج شود. برای جلوگیری از این اتفاق، در هر قدم انگشتان پا را منقبض کنید تا کفش را روی پای خود نگه دارید. انقباض مکرر انگشتان پا نتیجه معکوس دارد و در واقع بیشتر به تشکیل بونیون و انگشت چکشی کمک می کند. کفش باید از پای شما حمایت کند. این نباید برعکس باشد. پاهای شما نباید از کفش های شما حمایت کنند. پوشیدن کفش‌هایی که احساس مناسبی ندارند می‌تواند منجر به سایر بیماری‌های دردناک پزشکی مانند درد قوس، نوروما و التهاب تاندون آشیل شود. نحوه راه رفتن با کفش هایی که به درستی مناسب نیستند نه تنها روی پاهای شما تأثیر می گذارد، بلکه سایر قسمت های بدن مانند زانو، پشت و گردن را نیز تحت تأثیر قرار می دهد.

 

بنابراین مگان ممکن است پسر مناسب را پیدا کرده باشد اما قطعا کفش مناسبی را انتخاب نکرده است. اگر به دنبال یک بت کفش هستید، شاید بهتر است به جای آن به سیندرلا نگاه کنید زیرا کفش او مناسب است. و به قول معروف، اگر کفش مناسب است، آن را بپوش!

 

 

درباره دکتر میگوئل کانها - دکتر میگل کونا، بنیانگذار Gotham Footcare و متخصص پا در منهتن، جراح پا و مچ پا بسیار آموزش دیده و ماهر با تجربه درمان طیف گسترده ای از بیماری های پا و مچ پا از مشکلات جزئی تا پیچیده ترمیمی پا است. و جراحی مچ پا دکتر کونا به داشتن علاقه واقعی به هر یک از بیماران خود و در عین حال ارائه حداکثر شفقت و مراقبت استثنایی به آنها افتخار می کند.