نازل های مه پاش در حقیقت یکی از تکنیک های ایده آل برای انتقال آب به محیط است. از انواع شیرهای برقی هانتر می توان در پروژه های فضای سبز و برای قطع و وصل نمودن آبپاش های فضای سبز (مانند آبپاش های روتاری یا مخفی شونده هانتر)، سیستم های آبیاری قطره ای هوشمند و نیز سیستم های انتقال آب یا دیگر سیالات استفاده نمود. دیگر اینکه خشکسالی در بیشتر مناطق در جهان به ویژه در ایران وجود دارد و موجب از بین رفتن بستر های زیر زمینی شده است که این نیز زندگی تمامی جانوران زنده از جمله گیاهان را تهدید می کند.این عوامل باعث شدند که کشاورزان میزان تولید محصولات را افزایش دهند و راه آن را در آبیاری قطره ای دیده اند. اما سایز لانس ارتباطی با فشار تولیدی پمپ ندارد و بیشتر به کاربری شخص و اینکه میخواهد با کارواش چه سطحی را تمیز کند بستگی دارد. توجه داشته باشید که برای اینکه نازل آبیاری از گلدان تکان نخورد حتما حتما آنرا با استفاده از میخ های مخصوص پلاستیکی که در داخل بسته موجود است محکم کنید. در انتهای هر نازل یک دریچه قرار دارد که آب را با فشار بسیار زیاد از سوراخ های ریز رد میکند و اینگونه آب به صورت بخار یا قطرات خیلی ریز در هوا معلق می شوند.در واقع اندازه ی قطرات به اندازه ی سوراخ های روی نازل است که بین ۵ تا ۷۰ میکرون است.

استفاده از کارواش های اتوماتیک نه تنها موجب افزایش کیفیت شستشو خودرو گردیده و زمان شستشو و خشک کردن آن را به نحو قابل توجهی کاهش داده است، بلکه یک روش سازگار با محیط زیست می باشد و موجب صرفه جویی قابل ملاحظه ای در میزان مصرف انرژی، آب و ماده شوینده می گردد. امروزه مدل های متنوعی از دستگاه های کارواش تمام اتوماتیک در سر تا سر جهان راه اندازی شده و قابل مشاهده هستند که بسته به نوع طراحی و تجهیزات خود برای شستشوی صحیح، باکیفیت و پرسرعت انواع مختلف خودرو های سواری و سنگین قابل کاربرد می باشند. البته تایمر های دارای خروجی های بیشتر نیز در بازار وجود دارند که برای استفاده در منازل و ساختمان ها چندان کارایی قابل توجهی نخواهند داشت. برای راه اندازی کارواش اتومات تونلی نیاز به فضای بیشتری خواهید داشت اما سرعت نظافت خودرو و تعداد آن بیشتر خواهد بود. با توجه به ویژگی های منحصر به فرد خود در شستشوی خودرو راه اندازی کارواش اتومات میتواند یک مزیت و برتری برای مجموعه های خدماتی باشد و در افزایش سرعت و کیفیت نظافت خودرو تاثیر به سزایی خواهد داشت. تجهیزات و دستگاه های اتوماتیک نظافت خودرو به دلیل تنوع در ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فردشان، در قیمت های مختلفی ارائه میشوند.

به دلیل ورود آب داغ، عمر پمپ دستگاه کارواش صنعتی کاهش پیدا خواهد کرد به همین دلیل در سیستم قرار گیری تجهیزات دستگاه ابتدا پمپ و سپس سیستم گرمکن تعبیه می شود. پمپ دستگاه کارواش صنعتی اصلی ترین اجزای دستگاه است و موجب افزایش فشار آب در این نوع دستگاه های آب گرم خواهد شد. 4. برای کارواش های صنعتی به هیچ عنوان از آب داغ استفاده نکنید، زیرا پمپ این کارواش ها برای آب داغ طراحی نشدهاند. کنترلرها ابزاری هستند که در زمان های تعیین شده توسط کاربر، باعث روشن و خاموش شدن پمپ ها، مجاری آب و شیر های برقی می شود. توصیه میکنیم که حتما خاموش و روشن کردن کارواش صنعتی را بطور دستی انجام دهید و این دستگاهها را اتوماتیک نکنید. به طبع چنین رویه ای زمینه را برای مختل نمودن پروسه تولید و پایین آوردن کیفیت محصولات و خدمات را فراهم می آورد. به خصوص در کشور ما، ایران، این برند توانسته است بسیار معروف شود که البته قیمت پایین تر محصولات آن در مقایسه با سایر رقبا مزید بر علت شده است. کارواش های مکانیزه دروازه ای با توجه به نیاز به فضای راه اندازی کمتر، از قیمت پایین تری نیز برخوردارند.

https://abniro.com/misting-system-overall/misting-nozzle/

قیمت کارواش اتومات دروازه ای به نسبت انواع تونلی آن پایین تر است. استفاده از گلدان های سفالی پرمنفذ مدفون که آب به داخل خاک اطراف آن می ریزد، به هزاران سال پیش در مصر و چین برمی گردد و به عنوان اولین فرم آبیاری قطره ای در نظر گرفته می شود. اصلی ترین موردی که در راه اندازی کارواش اتوماتیک باید مد نظر داشته باشید، انتخاب بین انواع تونلی یا دروازه ای این دستگاه شستشوی خودرو، تدارک محل احداث و منطقه مناسب برای راه اندازی آن است. کنترلر آبیاری دستگاهی است با یک یا چندین خروجی که قادر به کنترل کردن تمامی مراحل مربوط به سیستم های آبیاری قطره ای و بارانی و آبپاش چمن است. کنترلر دستگاهی است که جهت فرمان دادن به شیرهای برقی از آن استفاده می شود. بعنوان مثال برای شستشوی ماشین های سواری عموما از لانس 90 سانتی استفاده میکنند و برای ماشین های سنگین و بزرگ لانس 110 سانتی بکار میبرند. توجه داشته باشید که این دستگاه برای محیط های مختلف صنعتی، تجاری، خانگی در کارواش های خودرو مورد استفاده قرار میگیرد.