چاپگر رنگی نوعی ماشین اداری است که می تواند صفحات یا موارد دیگر را رنگی چاپ کند. مانند تلویزیون های رنگی و انواع دیگر تجهیزات و محصولات مصرفی، چاپگرهای رنگی در طول دهه ها برای ارائه عملکرد بالاتر و نتایج پیچیده تر تکامل یافته اند.

پرینتر رنگی   آوافرهنگ در مدل های مختلف موجود هستند. به عنوان مثال، یکی از انواع مدرن پرینترهای رنگی، چاپگرهای جوهرافشان هستند. یک چاپگر جوهر افشان، ذرات ریز جوهر را با الگوهای بسیار دقیق روی کاغذ می پاشد تا نتایج رنگی با وضوح بالا ایجاد کند.

نوع دیگری از چاپگرهای رنگی مدرن، چاپگر لیزری است. در این نوع چاپگر، به جای استفاده مکانیکی جوهر، رنگ به وسیله بارهای الکتریکی که الگوهای چاپ را ایجاد می کند، به صفحه اضافه می شود.

در پرینترهای لیزری، پرتو لیزر به استوانه ای به نام گیرنده نوری برخورد می کند که با استفاده از ماده پودری به نام تونر، تصویری را روی صفحه ایجاد می کند.

چاپگرهای رنگی مدرن اغلب به عنوان دستگاه های کپی، فکس و اسکنر عمل می کنند. از ویژگی های مدرن می توان به چاپ بی سیم، توانایی ایجاد تصاویر دیجیتال از صفحات کاغذی و نتایج چاپ با وضوح بالا اشاره کرد.

انواع پرینترهای رنگی

چاپگر جوهر افشان رنگی

اکثر افرادی که پرینتر دارند چاپگرهای جوهرافشان دارند. این تعجب آور نیست، زیرا چاپگرهای جوهرافشان به طور قابل توجهی کمتر از چاپگرهای لیزری رنگی هستند. در اینجا خلاصه ای از نحوه کار چاپگرهای جوهر افشان آورده شده است:

چاپگرهای جوهر افشان از کارتریج های جوهر برای تولید چاپ استفاده می کنند

اکثر آنها به 2-4 کارتریج جوهر نیاز دارند

گزینه های مختلف چاپ: چاپ متن، عکس و اسناد به صورت رنگی.

چاپ بر روی انواع کاغذ: کاغذ عکس براق و مات، مقوا، پاکت و سازگار با طیف وسیع تری از اندازه های کاغذ از چاپگرهای لیزری.

سهولت استفاده: سازندگان چاپگرها نصب و نگهداری را آسان کرده اند زیرا چاپگرهای جوهرافشان در بین کاربران خانگی محبوب هستند.

هزینه ورودی کم: پرینترهای جوهرافشان زنگ و سوت زیادی ندارند، بنابراین ساخت آنها ارزان تر و ارزان تر از اکثر چاپگرهای لیزری است.

عالی برای چاپ عکس: چاپگرهای جوهرافشان به دلیل نوع جوهر داخل کارتریج، عکس ها را بهتر از چاپگرهای لیزری چاپ می کنند. چاپگرهای جوهر افشان از کارتریج هایی استفاده می کنند که حاوی رنگ یا رنگ هستند.

پرینتر لیزری رنگی

اگر به دنبال چاپگر لیزری رنگی هستید، چاپگر لیزری رنگی گزینه دیگری است. برخی از ویژگی های پرینترهای لیزری رنگی را با هم مرور می کنیم.

چاپگر لیزری رنگی مانند سایر چاپگرهای لیزری، پرینترهای لیزری رنگی از کارتریج های تونر برای تولید چاپ استفاده می کنند.

کارتریج های تونر حاوی پودر هستند، بنابراین خشک نمی شوند

4 کارتریج تونر مورد نیاز است

مزایای چاپگر لیزری رنگی

چندین گزینه چاپ: چاپ متن، عکس و اسناد به صورت رنگی. تصاویر به اندازه یک چاپگر جوهر افشان واضح نیستند. اگر می خواهید تصاویری با کیفیت بالا چاپ کنید، پرینترهای لیزری رنگی توصیه نمی شوند.

حجم چاپ ماهانه بالا: پرینترهای لیزری برای مکان های کاری شلوغ با حجم کاری بالا طراحی شده اند.

میانگین حجم چاپ ماهانه بین 5000 تا 100000 صفحه در ماه است، اما برای اطلاعات بیشتر در مورد یک دستگاه خاص، مشخصات چاپگر را بررسی کنید. پرینترهای لیزری رنگی تفاوتی با لیزرهای تک رنگ معمولی ندارند. آنها درست مانند هر چاپگر لیزری دیگر کار می کنند.

مزایای چاپگر لیزری رنگی کارتریج جوهر خشک نیست: پودر جوهر داخل کارتریج جوهر از مواد خشک و پلاستیک تشکیل شده است، بنابراین بر خلاف جوهر - جوهر رنگی، خشک نیست و می تواند برای مدت طولانی در چاپگر شما بماند. از بودن . استفاده می شود.

بازده کارتریج کاغذ بالا: پرینترهای لیزری یکبار مصرف برای کسانی که می خواهند هزینه چاپ را پایین نگه دارند جذاب هستند. این به این دلیل است که کارتریج های جوهر می توانند صفحات بیشتری را نسبت به کارتریج های جوهر افشان چاپ کنند.

در حالی که کارتریج های جوهر استاندارد معمولاً 300-600 صفحه را چاپ می کنند، کارتریج های یک تنی می توانند حداقل 1000 صفحه را چاپ کنند.

سرعت چاپ بالا: پرینترهای لیزری می توانند 15-100 صفحه در دقیقه چاپ کنند که برای کار سریع عالی است.

در نتیجه

ما در این مقاله به طور گسترده در مورد چاپگرهای رنگی، انواع و کارایی آنها صحبت کرده ایم، شما می توانید به راحتی چنین ماشین های اداری را خریداری کنید.