این وسایل کمک آموزشی خلاقانه برای کودکان تنها یک منبع یادگیری نیست؛ بلکه کودکان میتوانند با استفاده از انواع وسایل کمک آموزشی در تدریس ریاضی به ساخت لحظات خوش خود کمک کنند؛ بنابراین والدین خلاق و آینده نگر میتوانند برای علاقهمندی کودکان خود به علم ریاضی از این پکیج جامع ابزارهای ریاضی بازی از اول تا ششم ابتدایی استفاده کنند. تکرار این بازی در کوتاه مدت موجب پیشرفت در یادگیری مفاهیم ریاضی توسط کودکان شما خواهد شد. بهترین سن کودکان برای شرکت در کلا چرتکه مشهد و آموزش ریاضی و چرتکه بین 4 تا 7 سال است که در این زمان قدرت فهم مغز بسیار خوب و عالی است و طولانی مدت در ذهن باقی می ماند. این آموزش که مدت آن ۲ ساعت و ۲۰ دقیقه است، در ۶ فصل تدوین شده است. در این پکیج ساعت وجود دارد که در آموزش ساعت به کودکان کمک میکند. یک برد دو طرفه مگنت دار وایت برد که در ابعاد مختلف عرضه شده است. وی بیان کرد: علت اصلی رشد و پیشرفت این دانشآموزان نیز استفاده همزمان از دو نیمکره چپ و راست است. این روش، نوعی تصویر مجازی از چرتکه در ذهن فرد ایجاد میکند. یادگیری صحیح، ریشه ای و فعالانه ریاضی به معنای اینه که فرد یاد بگیره به شیوه یک ریاضیدان به موضوعات نگاه کنه و یکی از اصول اولیه برای داشتن چنین نگاهی که باید برای آموزش ریاضی به کودکان، مدنظر باشه اینه که کودک بتونه به شیوه منطقی به موضوعات مختلف فکر کنه.

نگاه دیگری که در مورد اهمیت آموزش ریاضی به پیش دبستانی ها وجود دارد این است که ریاضی باعث تقویت جنبه فردی و اجتماعی فرد می شود. تعداد ترم های آموزشی کلاس چرتکه در تهران برای گروه های مختلف سنی به شرح ذیل بوده و هفته ای یک جلسه ۲ ساعته می باشد ، در ترم های تابستان با صلاح دید آموزشگاه های ارائه دهنده خدمات آموزشی چرتکه کلاس ها به صورت دو جلسه در هفته امکان برگزاری خواهد داشت. با اینکه دو ضربدز دو برای ما چهار می شود، در زبان فرانسه میشود کواتر ولی منطق همان است. در دو دهه گذشته آزمونهای جهانیای مانند پیزا، پرلز و تیمز معیاری برای سنجش سطح سوادِ دانشآموزان در کشورهای گوناگون شدهاند؛ گرچه شیوه، وارسی و نتیجهگیریهای این آزمونها در جهان منتقدهای توانمندی نیز دارد. باید به این نکته توجه کرد که اگر کودکان در دوران کودکی به دلیل ناکارآمدی در یادگیری ریاضیات، انگیزهی خود را از دست دهند، ممکن است در آینده نیز به مشکل برخورد کنند.

استفاده از این روش به یادگیری مفاهیم سرعت میبخشد، اما به همان سرعت نیز از ذهن دانش آموز پاک خواهد شد. این دوره ها در قالب کلاس های آنلاین با استفاده از سرویس برگزاری کلاس مجازی و نیز شبیه ساز چرتکه سوروبان آنلاین و یا حضوری بر اساس زمانبندی مشخص شده توسط واحد آموزش برگزار می شود. برای مثال نرده های راه پله دارای يکالگوی مشخص است. ∗∗∗ در قسمت بالای صفحه ابتدا بايد دسته ای از اشکال را که يک الگو را نشان می دهند، مشخص کنند. شوهرم از یک خرخوان علمی خودمعترف! نکته مهم این است که همه افراد جامعه از کودکان و بزرگسالان باید یاد بگیرند که تندرستی پدیده ای است که عوامل مختلفی در حفظ و بقاءو یا از بین بردن آن دخالت دارند و تربیت بدنی عامل بسیار مهم و ارزنده ای است که می تواند به عنوان یک وسیله آموزش علمی وواقعی مفهوم و اعتقاد به تندرستی را در افراد ایجاد نماید. کتاب بعدی که علاوه بر افزودن اطلاعات ریاضی بر دانش معلمان ،اطلاعات جالبی هم از روش های تدریس به دست می دهد . پکیج ابزارهای آموزشی ریاضی اول تا ششم که توسط آریو طراحی و تولید شده است؛ کمک کننده دانش آموزان در درک بهتر مفاهیم ریاضی بوده و نقش بسیار زیادی در تقویت دست ورزی و هوش ریاضی کودکان دارد به همین دلیل کودکان در پایههای ابتدایی میتوانند تمامی مفاهیم ریاضی را یاد گرفته و یک درک کلی در مورد همه مفاهیم داشته باشند.

بسته ابزارهای آموزش ریاضی ابتدایی یک پکیج جامع، اقتصادی و بسیار کاربردی در مقطع دبستان است که با هدف تقویت دست ورزی و تقویت هوش ریاضی برای دانش آموزان طراحی و تولید شده است. در مقاطع بالاتر یعنی چهارم دبستان مفاهیم جدیدتری به ریاضی اضافه می شود و کودکان در صورتی که در مورد مفاهیم قدیمی تر و پایه اطلاعاتی نداشته باشند نمی توانند مفاهیم جدید را درک کرده و آنها را یاد بگیرند. هر چه مقاطع تحصیلی افزایش پیدا کند درس ریاضی برای کودکان سخت تر می شود. کودکانی که با چالش های ریاضی رشد می کنند، درباره ارزش کار محتاط تر از بچههایی هستند که اعداد و ریاضی را به همان شکل پذیرفتهاند. سیستم iMaths علاوه بر غنی سازی محیط آموزشی و پویایی آن (به صورت تعاملی با نیازهای متفاوت هر کودک، و نه آموزش استاتیک)، ضمن کاهش اضطراب ریاضی کودکان و افزایش مهارت های شناختی آنان، از روش پلکانی بهره می برد که طی آن آموزش ها علاوه بر چینش ساده به مشکل، آموزش های قبلی را نیز پوشش داده و کودک بدون هیچ گونه احساس فشار و یا دلزدگی، مطالب ساده و پیشرفته ریاضی را از طریق بازی، داستان، شعر و نمایش هایی که اکثرا خودش بازیگر آن است می آموزد.

هر دوی آنها نیازمند حرکات حساب شده هستند. صددرصد چرتکه میتواند مزایای خاصی برای کودکان داشته باشد و یادگیری آن را شما نباید یک مورد بی اهمیت در نظر بگیرید.امروزه روش های متفاوتی برای آموزش محاسبات ریاضی وجود دارد که در جذابترین آن چرتکه حرف های زیادی برای گفتن دارد و برای یادگیری ریاضی یک عملکرد تشویقی به حساب میآید. مامان سارا اعلام می کند که:”خب من فکر میکنم که ریاضی یک بازی حساب شده است که با تمرین بهتر میشود. ضمنا اگر با گوشی دارید این صفحه را می بینید، بهتر است گوشی را افقی نگه دارید. با استفاده از رشد تکنولوژی، هر روز روشهای جدید آموزش و یادگیری به دنیای آموزش و پرورش وارد میشود. برای آموزش مطالب هر صفحه از وسایل و ابزار ملموس برای کودکان استفاده کنید و مطلب را با کمک این ابزار و وقایع روزانه و قابل درک برای دانش آموزان تدریس کنید و زمانی که جان مطلب را درک کردند، سراغ صفحات درسی کتاب بروید. نوآموز یاد میگیرد به صداهای پیرامون، زیروبمی آنها، حروف کلمات، لحن و آهنگ کلام خوب گوش دهد؛ از حرکات دست، صورت و لحن صدا جهت ابراز شادی و غم استفاده کرده و مهارت مکالمه دوطرفه را تقویت کند؛ بین بخشهای مختلف تصاویر و نمادهای نوشتاری ارتباط برقرار کرده و با حرکات ساده مثل ترسیم خطوط، وصلکردن خطچینها و ساخت اشکال مختلف، مهارت نوشتن را تمرین کند.

این پکیجهای نوعی بازی و ریاضی به شما میروند و کودک در کنار بازی میتواند ریاضی خود را تقویت کرده و مفاهیم جدیدتری را یاد بگیرند. در بعضی مواقع کودکان به دلایل گوناگون میتوانند کلیه مفاهیم موجود در کتاب درسی ریاضی را از معلم خود یاد بگیرند در این هنگام باید در خانه به کمک والدین خود ریاضی را فرا گیرند. در بعضی مواقع آموزش ریاضی برای کودکان کمی سخت و طاقتفرسا است و کودکان با مفاهیم پیچیده و آموزش معلمان نمیتوان ریاضی را به خوبی یاد بگیرند. در این مواقع بهترین روش آموزش ریاضی به کودکان، استفاده از ابزارهای کمک آموزش ریاضی است. کودکان با استفاده از این ابزارهای کمک آموزشی میتوانند در خانه به صورت کاربردی ریاضی را یاد بگیرند. چیدن وسایل خانه فرصت خوبی برای آموزش الگوهاست. شما هم میتوانید با طرح چالشها و بازیهای ساده، مثل کنارهم چیدن کتابهای آبی یا دستهبندی لباسها براساس رنگشان، این مهارت را در کودک تقویت کنید. داده­های مورد نیاز با استفاده از یک طرح پژوهش تک آزمودنی در شرایط خط پایه و مداخله آموزشی جمع­آوری شد. مثلاً کودک ضمن یک فعالیت یا بازی خاص احساس کنه که نیاز داره تا تعداد یه سری از اشیاء یا افراد رو بدونه. والدین می توانند برای خوب به ذهن سپردن نام اشکال هندسی از آن ها در زندگی روزانه استفاده کنند؛ مثلاً در پیاده روی و جاهای مختلف توجه کودک را به اشکال مختلف جلب کنند.

لازم است بدانید که کودکان ذاتا عاشق شمردن هستند به همین جهت پس از تمرین و بازی زیاد آنها به سادگی شمردن را می آموزند. تا حدی که پس از مدتی می توانند به تنهایی به ساخت اشکال و شمارش آنها بپردازند. در ابتدا از آنها بخواهید تعداد رنگ های خمیر بازی را تشخیص دهند پس از یادگیری رنگ ها به آنها بیاموزید رنگ های خمیر را بشمارند. این پکیج بسیار عالی بوده و یک منبع یادگیری کامل برای کودکان به شمار میرود. پکیج آموزش ریاضی ابتدایی یک منبع بسیار عالی برای کودکان ابتدایی است؛ تا با تمام مفاهیم ریاضی آشنا شوند. ریاضی بازی آریو جدول ضرب آموزشی و چرتکه را با کیفیت و قیمت عالی عرضه کرده است. برای آموزش ضرب به کودکتان می توانید از جدول ضرب آموزشی نیز استفاده کنسد. وسایل کمک آموزشی در مدارس ابتدایی برای کودکانی که درک درستی از ریاضی ندارند و نمیتوانند مفاهیم ریاضی را در مدرسه به خوبی یاد بگیرند بسیار مناسب است. پکیج آموزش ریاضی ابتدایی برای کودکانی که علاقه به یادگیری ریاضی دارند مناسب است. این پکیج برای کودکان در سطوح یادگیری متفاوت مناسب است و همه کودکان با دانش قبلی میتوانند از این پکیج استفاده کنند. تعدادی از آنها صرفا به منظور آموزش ریاضی ساخته شده اند.

استفاده از چرتکه به منظور بهبود فعالیت های ذهنی در بین کودکان اهمیت زیادی دارد. برای مثال میتوانید از لوبیا، مداد و… برای آموزش اعداد استفاده میشود. از دیگر تجهیزاتی که در داخل پکیج آموزش ریاضی وجود دارند میتوان به کارت اعداد اشاره کرد. کتاب های کمک درسی از دیگر وسایل کمک آموزشی دبستان هستند که همواره به عنوان یکی از موثرترین ابزارهای کمک آموزشی ابتدایی مورد استقبال والدین و معلمین قرار می گیرند. کودکان معمولاً در سنین کمتر علاقهای به درس خواندن ندارند و ریاضی اول دبستان برای آنها سخت و طاقتفرسا به نظر میرسد. اما نباید عامل انگیزش و علاقهمندی دانشآموزان را به درس ریاضی فراموش كنیم، زیرا این مورد از عوامل مهم در امر آموزش است. این پکیجها برای کودکان 7 تا 11 سال مناسب است که از طریق آموزش ریاضی با بازی سبب تقویت پایه ریاضی میگردد. دانش آموزان از طریق کلاس های رباتیک کودکان ، می توانند چیزی هایی به غیر از برنامه نویسی یاد بگیرند. این پکیج به صورت کاملاً استاندارد تهیه و تولید شده است و بهگونهای طراحی شده که کودکان بتوانند با استفاده از آن مهارتهای ریاضی خود را تقویت کنند.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت چگونه بچه ها را به ریاضی علاقه مند کنیم.