x تبلیغات
وب پرداز

معاون مهندسی و پدافند غیر عامل وزارت دفاع افزود

 به نقل از ایرنا از معاونت فرهنگی و روابط عمومی وزارت دفاع؛ مهدی نامجوی درباره این خبر افزود: از روز چهارشنبه آتش سوزی در پارک ملی و حفاظت شده گلستان آغاز شد اما به دلیل سخت گذر بودن و نیاز مبرم به حضور بالگرد اطفای حریق، بنا به درخواست سازمان محیط زیست و سازمان جنگلها، بلافاصله با هماهنگی مرکز کنترل و پشتیبانی اطفای حریق وزارت دفاع، سه فروند بالگرد با تجهیزات اطفای حریق به منطقه اعزام شد.

 
معاون مهندسی و پدافند غیر عامل وزارت دفاع افزود: وزش باد شدید در مناطق مختلف استان گلستان باعث ادامه روند حریق شده و از روز گذشته تاکنون بیش از ۶۰ هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی طعمه حریق شده و همچنان آتش سوزی در ۲ نقطه ادامه دارد.
 
نامجوی ادامه داد: آتش‌سوزی مناطق مختلف گلستان از جمله پارک ملی و نوده خاندوز آزادشهر، پارک جنگلی النگدره گرگان و چندین نقطه در مینودشت و گالیکش با ورود به موقع بالگردهای اطفای حریق وزارت دفاع و همکاری نیروهای منابع طبیعی، سپاه و مردم محلی مهار گردید؛ اما وزش باد شدید، آتش را به عرصه‌های جنگلی مبارک‌آباد مینودشت و آق‌سو کلاله منتقل کرد.
 
وی تاکید کرد: هم‌اکنون با هماهنگی به موقع مرکز کنترل و پشتیبانی اطفای حریق معاونت مهندسی و پدافند غیر عامل وزارت دفاع، سه فروند بالگرد از یگانهای هوافضای سپاه، شرکت یاس و هلال احمر مجهز به بسکت ۴ هزار لیتری مشغول انجام عملیات اطفای حریق هستند.
 
معاون مهندسی و پدافند غیر عامل وزیر دفاع گفت: استان گلستان ۴۵۲ هزار و ۱۸۵ هکتار جنگل دارد و آتش سوزی، تخریب، تصرف و خشکسالی از جمله چالش‌های فراروی جنگلهای شمال ایران است که باید برای رفع معضلات این اکوسیستم ارزشمند، تدابیری ویژه اتخاذ کرد.

راهنمای جامع انتخاب و خرید تایر و لاستیک خودرو

این معمولا «P» برای یک تایر مسافرتی یا «LT» برای یک تایر کامیون سبک است. لاستیکهای آجدار مسافرتی با آجهای نامتقارن، تعداد بسیار زیادی خط و شیارهای نازکی که در روزهای مرطوب و یخی دارای کشش سطحی بیشتری است، طراحی میشوند. بر خلاف تایرهای تمام فصل که میتواند به آسانی قفل شود و بر روی سطوح لغزنده لیز بخورد، آج تایرهای برفی / زمستانی در برف و یخ فرو می­رود تا اطمینان حاصل شود که در صورت نیاز میتوانید به سرعت متوقف شوید. در تصویر بالا، نسبت ابعاد ۷۵ است، به این معنی که ارتفاع بالشتک تایر ۷۵٪ از عرض تایر است. در تصمیم گیری شما برای خرید تایر چندین عامل نقش اساسی دارند که از قرار زیر است. لاستیک آفرود همانطور که از نامش پیداست لاستیکی است که برای استفاده در محیطهای خارج شهری بدون جاده و ناهموار طراحی و ساخته شدهاند. لاستیک خودرو که از لوازم مصرفی خودرو به شمار میرود اهمیت بسیاری دارد. سرویس سبک زندگی فردا؛ بشیر قلیزاده سرچشمه: اگر میخواهید ترمز ماشینتان خوب و به موقع کارایی خودش را نشان دهد و همچنین کنترل فرمان ماشین صدرصد در اختیارتان باشد، ماشینتان باید دارای لاستیکهای خوب و کار آمد باشد. معمولا شماره تایر در کنار آن و یا روی پلاکهایی در خودرو، برای همین منظور نصب میشوند، از اندازه و میزان باد تایر ماشین خود باخبر شوید.

 
اندازه تایر در کار خانهها روی لاستیک مثل تصویر زیر است. اگر قصد خرید لاستیک خودرو دارید، یادتان باشد که حتما تاریخ انقضای روی آن را چک کنید. اگر با این هشدارهای اولیه آشنایی داشته باشید میتوانید با کارهایی که جزء تعمیرات پیشگیرانه است سبب شوید که از خرابی خودرو در جادهها جلوگیری بعمل آید. عدد ۱۷ در عکس بالا به معنای این است که لاستیک فوق در هفته هفدهم سال ۲۰۰۹ تولید شده است. من اطلاع دقیقی ندارم که سایر وبسایت ها چه معیاری را برای انتخاب بهترین لاستیک ایرانی در نظر گرفته اند، اما قطعا معیارهای یک کارشناس دکی کارز متفاوت است! در پارهای از مواقع میتوانید یک جفت لاستیک از همان دسته را با نام تجاری مشابه و یا متفاوت ولی با کاریی مشابه سایر لاستیکهای خودرویتان خریداری کنید. اگر تصمیم به خرید یک تایر گرفتید، حتما سعی کنید تایر خریداری شده هم نام تجاری و مدل بقیه تایرهای خودروی شما باشد. به گزارش سایت خبری تحلیلی و آموزشی تصادف نیوز ، خرید لاستیک جدید برای خودرو میتواند تا حدودی دشوار باشد.
 
کوچک و یا بزرگ بودن لاستیک میتواند سایش بیش از حد و یا به محور کشنده خودرو آسیب رساند. تعیین تعداد تایرهای برای خرید، به شما کمک میکند که کدام گزینه برای شما مناسب تر است. متاسفانه لاستیک هایی هستند که شاید ۸ یا ۹ سال پیش ساخته شده اند و در انبارها دپو شده و به تازگی به بازار عرضه شده اند. این شرکت در حال حاضر هفتمین تولیدکننده بزرگ تایر جهان بوده و محصولات آن را با توجه به قیمت و عملکرد مناسب می توان به عنوان بهترین لاستیک خارجی موجود در بازار برای خودروهای ساخت داخل و ارزانقیمت قلمداد نمود. این تایر عکسالعمل متفاوتی نسبت به سایر تایرها از خود نشان میدهد. مصرف سوخت کم ، رانندگی راحت تر ، پایداری حرکت ، فرمان پذیری مناسب ، مقابله در مقابل پنچر شدن ، شتاب گیری و ترمز گیری سریع و مطمئن و دوام طول عمر از نمونه های ویژگی این تایر است. هر دسته از تایرهای اتومبیل، عملکردهای مختلفی دارند، برای درک تفاوتهای اساسی تایرها ادامه مطلب را مطالعه بفرمایید. شما میتوانید با انتخاب رتبه لاستیک بهتر با امتیاز، تحمل بار، سرعت بیشتر و سطح کارایی، تایرهای فعلی خود را به سطح بالاتری ارتقاع دهید. اگر یک جفت لاستیک دارید که شکل خود را از دست داده و نیاز به جایگزینی دارد، در حالی که دو تایر دیگر شما در شرایط خوبی قرار دارند، شما فقط میتوانید این جفت لاستیک فرسوده را جایگزین کنید.
 
اگر تایرهای خودروی شما تازه و یا جدیدا خریداری شده است و در بینشان یک تایر قابل تعمیر نیست که باید تعویض شود. مسئولیت ایمنی شما و مسافران بر عهده تایرهای یک خودرو است. هشدار: هر وسیله نقلیه چهار چرخ، نیازمند تایرهای سایز خود است. در چنین مواردی پول خود را دور ریختهاید. بنابراین مهم ترین کاری که شما می توانید در این زمینه انجام دهید این است که به صورت ماهانه میزان فشار باد لاستیک را بررسی نمایید. همانطور که گفته شد ، تولیدکنندگان لاستیکهای پریمیوم بهترین ترکیب بهره وری و عملکرد سوخت را در محصولات خود ارائه می دهند. 101ZL Spec-2 از ترکیب آنها عملکرد عالی ، طول آجدار چشمگیر و بهره وری قابل توجه سوخت برای محور فرمان را فراهم می کند. در برخی از موارد شما تنها یک تایر نیاز دارید با این حال معمولا تایرها را به صورت یک جفت و یا چهارتایی در بازار عرضه میکنند. بازار لاستیکهای ایرانی گرمتر از لاستیکهای خارجی است و از طرفی لاستیکهای ایرانی کیفیت قابل قبولی به خریداران خود ارائه میدهند و برخی از این برندها با لاستیکهای خارجی گاها رقابت میکنند. در بازار صدها نوع تایر ماشین وجود دارد.
 
برای خرید لاستیک https://tireonlineshop.com به مراجعه فرمایید.
صفحه قبل 1 صفحه بعد